Jak si vybrat zubaře? Držte se těchto 6 kriterií!

Většina lidí návštěvu lékaře odkládá tak dlouho, jak to jen jde. Výjimkou nejsou ani samotní lékaři – ostatně právě o nich se traduje, že jsou nejhoršími pacienty vůbec... K těm nejméně oblíbeným ordinacím pak patří ty zubařské. Jenomže když jde do tuhého (zuby se nečekaně ozvou, a to tak, že velmi hlasitě), pomoc specialisty je nad zlato. Ale na co myslet při hledání toho pravého? Protože není zubař jako zubař, společně s MUDr. Jakubem Smrčkem jsme pro vás připravili 6 hlavních pilířů výběru.

1. Dentální mikroskop

Navštěvujete ordinaci zubaře, který si nepořídil dentální mikroskop? Do značné míry to svědčí o jeho přístupu. Zařízení umožňuje mnohem přesnější a preciznější provedení zákroků s dlouhodobější prognózou. Zubní ordinace Praha 9 ho samozřejmě používá.

2. Příjemné (a moderní) prostředí

Záležet by mělo přece na odbornosti zubaře, nikoliv na zařízení ordinace... Obojí jde ruku v ruce! Při výběru zubaře byste měli zohlednit celkovou úroveň prostředí – mělo by na vás působit příjemně. V moderně zařízené ordinaci se budete cítit mnohem jistěji a spadne z vás stres. Pohodová atmosféra může zapůsobit na vaše smysly natolik, že zcela odbouráte strach.

3. Vysoká míra odbornosti

Naprostou samozřejmostí by mělo být odpovídající vzdělání všech pracovníků kliniky. Odborníky poznáte i podle toho, že se neustále vzdělávají a sledují trendy.

4. Bez čekání

Když vás zubař Praha objedná na určitou hodinu, vezme vás přesně ve smluveném čase. Profesionálové vědí, že i čas pacientů je drahý a nenechávají je čekat.

5. Péče pro celou rodinu

Dospělí si do ordinace zajdou pro zubní implantáty, děti na preventivní prohlídku či kvůli kazům. Podstatné je, aby zubař přijal celou rodinu (tzn. ošetřil i děti, což není vždy standardem) a nenutil ji docházet k více specialistům.

6. Přátelský a osobní přístup

Ať už vás k návštěvě zubaře přiměje cokoliv, měli byste se u něj cítit jako partner a ne jen jako jeden z mnoha. Dobrý zubař pacientům naslouchá a snaží se, aby odcházeli s úsměvem na rtech. Pokud vám stávající zubař nevyhovuje a hledáte někoho, kdo odpovídá všem zmíněným kritériím, obraťte se na Zubní centrum MUDr. Jakuba Smrčka. V rámci poskytované péče v nabídce nechybí ani zubní implantáty Praha a dentální hygiena Praha 9 – termín si můžete rezervovat online třeba hned teď.

Publikováno: 12. 04. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková