Bydlení

Sušené květiny interiéru sluší. Podle feng shui však ideální nejsou

Přemýšlíte, jak zútulnit bydlení a odít ho do letního kabátku, který vás bude bavit minimálně několik měsíců? Skvělou volbou jsou sušené květiny. Nabízí spoustu možností dekorování – od klasického aranžmá ve váze přes věnce až po zarámované kytice.

Usušit si můžete květiny, které dostanete v rámci zvláštních příležitostí, ale také si je objednat již v usušeném stavu – stačí navštívit sušené květiny – velkoobchod a vybrat si z bohaté nabídky.

Jak se na sušené květiny dívají vyznavači feng shui?

Na sušené květiny je radost pohledět. Podle filosofie feng shui však jako dekorace příliš vhodné nejsou, protože s nimi do domu přichází negativní energie. Vysvětlení je nasnadě: podle příznivců tradičního čínského učení jde o tzv. „mrtvolky minulosti“, které jsou v rozporu se světlou budoucností. Dokonce se setkáte s tvrzením, že mají negativní vliv na zdraví.

Jak z toho ven?

Pokud na energii čchi nevěříte nebo se jen nechcete krásných dekorací vzdát, není jediný důvod, proč si sušenými květinami bydlení neozdobit. V opačném případě můžete učinit kompromis – nenechávejte je doma příliš dlouho. S ohledem na prach, který se na povrchu květin poměrně rychle usazuje – a nelze ho setřít, protože by se poškodily, je to zřejmě nejlepší řešení.

Sušení je snadné, zvládnete to i vy

Které rostliny usušíte a použijete jako dekorace, je na vás. Vhodnými adepty jsou levandule, slunečnice, růže a desítky dalších rostlin. Můžete je usušit přirozeným způsobem, tedy na tmavém a dostatečně větraném místě. Anebo v mikrovlnné troubě, kterou nastavíte na nejnižší výkon. Nutno podotknout, že po usušení v mikrovlnné troubě květiny mají živější barvy.

Třetí a nejjednodušší možností je sušená květina – velkoobchod. Na Florservice.cz najdete sušiny ze všech koutů světa!

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.