Znáte netradiční typy kávy? Často patří k těm nejkvalitnějším

Pokud milujete kávu a zajímáte se o to, jak se vyrábí, zřejmě jste se někdy setkali s pojmy jako cibetková káva, káva bez kofeinu či zelená káva. To všechno jsou druhy kávy, které si můžete dopřát, aniž byste museli nutně zradit svoji věrnost kávě klasické. Mnoho lidí miluje také nápoje z kávy, které bývají doplněny o celou řadu dalších ingrediencí dávajících nápoji specifickou chuť a aroma.

Exotické typy kávy

Čím je tak výjimečný trávicí trakt cibetek? Kromě toho, že jím procházejí kávová zrna, která jsou později používána k přípravě té nejdelikátnější kávy na světě, vlastně ničím. O tom, jak připravit kávu, která již jednou byla zkonzumována, toho již bylo mnoho napsáno. Mnohem lepší je ale vyzkoušet si to na vlastní kůži. Zakupte si alespoň minimální množství cibetkové kávy a vychutnejte si její jedinečné aroma. Káva, která neprošla pražením, je označována jako káva zelená. Její namletá zrnka jsou plná zajímavých látek a mají antioxidační účinky. Zelenou kávu by si měli dopřát především ti, kteří se snaží zhubnout, protože pomáhá snižovat úroveň vstřebávání cukrů.

Káva bez kofeinu nejen pro kardiaky

Osoby trpící vysokým krevním tlakem anebo chorobami srdce jistě dobře znají kávu bez kofeinu. Ta dokáže poskytnout chuť pravé kávy jen s minimálním obsahem kofeinu. Kofein je z kávy uměle odstraňován. Existují 2 varianty tohoto procesu, levnější evropská a šetrnější švýcarská. Kávou bez kofeinu jsou plněny například i do tchibo kapsle, které si díky tomu může dopřát opravdu každý.

Jaký kávové nápoj máte nejraději?

tchibo kapslích najdete ale také nápoje z kávy, jako například latte macchiato, cappuccino anebo cafe latte. Milují je především ženy. Klasická chuť kávy je v nich doplněna o mléko, cukr, šlehačku a další příchutě. Výhodou kapslí je to, že si i tyto nápoje můžete kdykoliv připravit ve stejné kvalitě a provedení, aniž byste se museli cokoliv učit. Prostě vložíte kapsli do kávovaru a zmáčknete tlačítko. Kromě klasické kávy si můžete připravit i kávu alternativní, jejímž základem jsou obilninyječný slad anebo čekankový kořen. Tyto nápoje podobně jako káva pomáhají ke snazšímu trávení, uvolňují zácpu a jejich pozitivem je také podpora chuti k jídlu. Rozhodně mají své zastánce a někteří milovníci kávy jimi rádi prokládají své především odpolední kávové siesty.

Publikováno: 08. 10. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková