Proč byste měli topit dřevem i vy

Vytápění dřevem je jeden z mnoha způsobů, jak udržovat doma příjemnou teplotu. Proč je výhodný a proč byste měli topit dřevem i vy? V článku vám prozradíme 3 hlavní důvody, které ze dřeva dělají skvělé palivo. V závěru článku se s vámi podělíme o spolehlivého dodavatele dřeva za výhodnou cenu.

Výhody palivového dřeva v kostce

Vytápění dřevem je levné. Topení pouze dřevem vychází zhruba o polovinu levněji než topení elektřinou, a dokonce o tři čtvrtiny levněji než topení plynem. A to se opravdu vyplatí! Oproti tepelným čerpadlům nejsou třeba nijak vysoké počáteční investice. Z ekologického hlediska je dřevo taktéž vhodný způsob vytápění, i když možná nebudete hned souhlasit. Je pravda, že těžba představuje pro životní prostředí určitou zátěž, ale za všechny pokácené stromy se obvykle vysázejí nové. Srovnáme-li palivové dřevo s elektřinou, plynem nebo třeba uhlím, vychází dřevo nejlépe. Uhlí je naopak značně neekologické, neboť se při spalování dostávají do ovzduší škodlivé emise. Výhodou dřeva je jeho vysoká výhřevnost. Je samozřejmě nutné, aby nebylo vlhké. Topení dřevem má také svá úskalí, a tak je vhodné jej kombinovat s jiným způsobem. Největší nevýhoda spočívá v tom, že se nedá ovládat na dálku. Dřevo se samo bohužel nepřiloží. Kdo jiný způsob vytápění nemá, setkává se po příchodu domů s nízkými teplotami, obzvlášť po několikadenní nepřítomnosti. Výjimku tvoří majitelé automatických kotlů - pořizovací cena těchto zařízení však není právě zanedbatelná.

Kde nakupovat dřevo výhodněji?

Palivové dřevo Praha levně prodává společnost Dřevo Náro na stránkách Drevoo.cz. Zájemci si mohou vybrat z různých druhů dřevin: tvrdého listnatého, měkkého listnatého, březového a jehličnatého. Jeho doprava je možná kamkoliv budete potřebovat, nejlépe v Praze a jejím okolí, neboť výše dopravného se odvíjí od najeté vzdálenosti. Čerstvé dřevo, balené palivové dřevo i řezivo, fošny a kůly prodává společnost za výhodnou cenu. Tak neváhejte a dejte se do topení tradičním způsobem.

Publikováno: 19. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková