Stěhování s rozmyslem

Dnešní uspěchaná doba je nejen tak trochu hektická, ale také moderní a všechno se rychle mění. Není proto divu, že se může stát situace, kdy se musíme vzhledem k nové práci také přestěhovat. Není to nic neobvyklého a lidé jsou s tím vlastně smíření. Migrace obyvatelstva je navíc přirozený jev a tak stěhování nemusí být noční můrou.

Příprava na stěhování

Kolikrát si řekneme, že je asi lepší vyhořet než se stěhovat. Ono to má své opodstatnění. Lidé totiž v případě, že mají před sebou stěhování, najednou zjistí, že ani neví, co mají uloženo na dně skříně nebo v komoře. Pak se ještě přidá shon a stres, balení a starosti. Ze všeho nejdříve si musíme uvědomit, jak si celou akci vlastně představujeme. Stěhovat se můžeme pomocí stěhovací firmy a jejich odporných zaměstnanců, ale můžeme celou věc nechat jen na svých bedrech. Co je lepší řešení záleží na každém z nás a je to individuální. Každopádně bychom určitě neměli podceňovat přípravu. Správná organizace totiž přispěje k půlce úspěchu. A to je přece dobrá zpráva. Alespoň pro ty, co nemají tyto akce v oblibě.

Stěhovací firma anebo pomoc kamarádů

Tento zásadní fakt je třeba řešit hned od začátku. Pokud se totiž rozhodneme pro profesionály jen pár dní před termínem, nemusíme se dočkat kladné odpovědi ze strany firmy. Je třeba se objednat maximálně měsíc dopředu, aby vše klaplo, tak jak má. Firmy mají ve svém portfoliu služeb nejen samotné stěhování, ale také mnoho doplňkových služeb, které se jistě hodí. Jednou z nich bývá i zajištění dostatečného prostoru pro nákladní vůz, který nám odstěhuje veškerý majetek, mohou to být i různá povolení co se týká parkování, ale také demontáž a následná montáž nábytku. Tahle služba se jistě hodí v případě, že máme velké kusy nábytku, které je třeba rozmontovat z důvodu, že se nám nevleze do auta nebo že s takovým kusem nábytku neprojdeme dveřmi. Je to jen výtah toho, co nabízejí stěhovací firmy ve své nabídce služeb. Pokud bychom chtěli celou akci zvládnout sami, musíme si pozvat na to několik přátel a počítat s tím, že stěhování není procházka růžovým sadem. Bude nás to stát celkem mnoho sil a mohou se objevit i nečekané situace a problémy. To se dá ale zvládnout. Musíme mít také připraveno velké auto, protože nábytek a všechno ostatní do kufru naší škodovky bohužel nedáme. Jestliže nemáme nikoho, kdo by nám takové auto půjčil, musíme se spolehnout na autopůjčovny. Asi pozitivní na tom všem je, že nás to bude stát určitě méně než s firmou. Přinejmenším skvělou večeři nebo láhev něčeho ostřejšího.

Nezapomeňme balit

Termín stěhování známe většinou několik týdnů dopředu a tak můžeme po večer začít klidně balit. Jako vhodné jsou papírové krabice nebo plastové přepravky. Vše si můžeme obstarat v nejbližším supermarketu. Některé firmy ovšem nabízejí i pronájem takových plastových přepravek právě pro tyto účely. Vše je jen na domluvě. Po celou dobu čekání na ten den D nám tedy společnost bude dělat především lepící páska a fix, kterým si všechny své krabice dobře popíšeme. Nevzniknou tak nepříjemné situace, kdy něco hledáme a vlastně nevíme, ani kde bychom to měli hledat. Balení je hodně zdlouhavé, takže musíme počítat i s tím, že tím strávíme několik dlouhých večerů.

Stěhování na míru

Můžeme ale také využít nabídku firem, která jistě potěší všechny, kdo toho času moc nemá. Zejména hodně zaměstnaní lidé nebo ti, co z jakéhokoliv důvodu nemohou být přítomni celému stěhování, si tuto nabídku jistě nenechají ujít. Po dohodnutí všech podmínek, které musí vyhovovat oběma stranám, s klidným svědomím můžeme předat klíče a o všechno se firma postará. Dokonce je zde i možnost balení elektroniky, nábytku a jiných věcí, které jsme nestihli zabalit.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková