Jak probíhá přeprava nadrozměrných zásilek?

Chtěli byste se dozvědět více o tom, jak se stěhují velké stroje, zemědělská technika, turbíny, hřídele, trafostanice, generátory nebo konstrukce? Jde o složitou záležitost, na níž se podílí řada lidí. Každý zde hraje důležitou roli, vše musí být pečlivě naplánováno a největší tíha pak samozřejmě leží na bedrech řidiče. Řídit kolos vezoucí tunovou zátěž je nesnadný úkon. Možná jste už i vy na silnici někdy viděli tahač s obrovským nákladem. Nebo také možná ne. Přeprava nadrozměrných zásilek se častokrát plánuje na noční nebo brzké ranní hodiny, aby se neblokoval standardní provoz.

Technika připravená převézt až 53 tun

Jak vypadá technika, díky níž se realizuje přeprava stavebních strojů nebo průmyslového vybavení? Samozřejmě záleží na konkrétní firmě. Easy Logistics, firma zaměřená na nadrozměrnou přepravu, využívá tahače Volvo, návěsy Broshius, Faymonville nebo Schwarzmüller. Jejich nosnost se liší, ta nejlepší technika uveze až 53 tun. Maximální délka výrobku může být 22 m, šířka 6 m a výška 4,6 m. S rozměry je však třeba dbát i na normy v jednotlivých zemích, například v ČR je nadrozměrná kamionová přeprava trochu uvolněnější, takže maximální výška soupravy může být více než 4,6 m.

Pečlivě se plánuje trasa, vyřizují se povolení

Nadrozměrná přeprava je dlouhodobá záležitost, kterou nelze vyřešit za jeden nebo dva dny, obzvlášť když se bavíme o přepravě do zahraničí. Je nutné prozkoumat trasu a vybrat tu optimální – musí se zvážit mosty a jiná specifika trasy. Sjednává se pojištění, vyřizují se povolení. Někdy si přeprava zemědělské techniky a jiných velkých strojů vyžaduje i uskladnění a zabalení. Tohle všechno se řeší s předstihem. S jak velkým? Záleží případ od případu. Na další informace se zeptejte přímo u firmy, jež nabízí spediční služby, doprovody, kamionovou přepravu a nadrozměrnou přepravu – Easy Logistics. Má více než 15 let zkušeností.

Publikováno: 23. 04. 2021 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková