Finance a byznys

Lepší práce? Můžete ji mít i vy. Stačí, když…

Práce by neměla ovlivňovat osobní život, ale v praxi to většinou není dost dobře možné. Pokud patříte k lidem, které zaměstnání naplňuje a zcela uspokojuje, můžete si gratulovat. V opačném případě zvažte změnu, protože špatně placený job s mizerným šéfem a ještě horším kolektivem není žádný med. Jak dlouho se to chystáte snášet?

Než se pustíte do hledání svého „dream jobu“, ujasněte si základní pojmy. Mezi „dobrou prací“ a „dobře placenou prací“ totiž panuje zásadní rozdíl. V tomto směru však záleží čistě na vás: budete akceptovat vyšší plat za cenu, že svou pracovní dobu strávíte v nehostinných podmínkách, případně pod vedením šéfa – tyrana? A samozřejmě to platí i opačně: smíříte se s malým platem, když vám někdo nabídne příjemnou práci?

Dobrá zpráva je, že rozhodnutí nemusí být jen o prioritách a kompromisech. Můžete mít slušně placené zaměstnání, které vás bude bavit. Musíte však svědomitě hledat a zohlednit všechna kritéria. Ale dost obecných frází, buďme konkrétní. Jakým směrem se vydat a nastartovat slibnou kariéru?

Vítejte na kariérním portálu

Zapomeňte na weby s nabídkami práce. Začněte hledat na kariérním portálu VímVíc.cz, kde kromě nabídek najdete také spoustu důležitých informací – právě ty vás utvrdí v tom, zda je vaše rozhodnutí správné.

Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jednou řež“. Proto byste si měli svého budoucího zaměstnavatele důkladně prověřit. V tomto směru vám pomůže hodnocení zaměstnavatele na výše zmíněném portálu. Více než 11 tisíc hodnocení od bývalých i současných zaměstnanců je vypovídající vzorek. Dozvíte se například to, jestli zaměstnavatel dodržuje sliby, jak je to se skutečnou výší platu a další podstatné věci.

Momentálně patří k nejlépe hodnoceným zaměstnavatelům Raiffeisen BANK, Komerční banka, DM Drogerie a LIDL.

Za pozornost stojí také profily firem s veškerými informacemi o daných subjektech. Než se dostavíte na pohovor, měli byste znát specializaci a základní souvislosti. U jednotlivých firem samozřejmě najdete také aktuální nabídky práce – momentálně je jich téměř sto tisíc a hledání té správné vám usnadní filtrování dle kritérií.

S kariérním portálem VímVíc.cz je hledání lepší práce mnohem jednodušší. Když si nebudete vědět rady, začtěte se do praktických informací v magazínové sekci. Přejeme hodně štěstí na pohovoru!

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.