Reflexní vesta může vašemu dítěti zachránit život. Nestojí ani stokorunu!

Jakou cenu má lidský život? Nevyčíslitelnou. A co teprve život dítěte? Jakkoliv na vás v souvislosti s podobnými otázkami padá deprese, měli byste si uvědomit, že silnice a její bezprostřední okolí jsou vysoce rizikové oblasti. Ke střetům účastníků provozu dochází každý den a často bohužel končí podstatně hůř než pomačkanými plechy. Nejzranitelnější jsou samozřejmě chodci a ještě o něco více malé děti. Přitom stačí investovat necelých sto korun do reflexní vesty. Právě díky ní lze riziko nehody výrazně zmírnit. Aktuální počasí hraje debatě o bezpečnosti na silnicích do karet. Teplému období již dávno odzvonilo a s nástupem chladnějších dní přišla i snížená viditelnost. Ráno vyrážíme za tmy, odpoledne je často pochmurné počasí a stmívá se podstatně dříve, než tomu bylo ještě relativně nedávno. Chodci jsou vidět čím dál méně a drobné postavy dětí je snadné přehlédnout. Naštěstí existují efektivní ochranné prvky v podobě reflexní vesty.

Bezpečnost dítěte je prioritou zodpovědného rodiče

Pokud vaše dítě chodí do školky či školy v čase, kdy je venku ještě tma, neměli byste nad pořízením reflexní vesty váhat. Zároveň mu přijde vhod i během dne – například v době, kdy se odpoledne vydá do kroužku. Řidiči mohou chodce přehlédnout nejen za tmy, ale také v mlze či v dešti. Mnozí si nedávají pozor ani v blízkosti přechodu a je to právě speciální retroreflexní materiál, který je v dostatečném předstihu uhodí do očí.

Být viděn znamená být v bezpečí

Pokud se vám necelá stokoruna (tolik zaplatíte za kvalitní reflexní vesty u specializovaného prodejce Altima) jeví jako zbytečná investice, vězte, že má své opodstatnění. Zatímco postava v tmavém oblečení je pro řidiče viditelná na cca 18 metrů, v reflexní vestě se vzdálenost zvyšuje na cca 200 metrů. A to je dostatečně dlouhá vzdálenost pro bezpečné zastavení vozidla. Nešetřete na bezpečí svého dítěte, proklikněte na https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/ a vyberte si. Mnoha dospělým i dětem již reflexní vesta zachránila život!

Publikováno: 21. 11. 2018

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: reflexní vesty pro děti