Vyvarujte se nachlazení a nemocem - posilujte imunitu vitamíny!

Podzim je v plném proudu a s ním i období, kdy nejvíce lidí podléhá nachlazení, chřipce a jiným nemocem. Na vině bývá většinou kolísání teplot, nevyzpytatelné počasí a v neposlední řadě slabá imunita. Pokud tedy chcete podzimní nečas přečkat ve zdraví, podporujte svoji přirozenou obranyschopnost. Čím? Vitamíny.

Příjem vitamínů a minerálu je nezbytný pro správnou funkci lidského organismu. Klíčový je vitamín C, který má nejlepší účinek v kombinaci se selenem a zinkem. Najdete ho v citrusových plodech, kiwi, červené paprice a listové zelenině. Přísunu tohoto vitamínu dbejte zejména v případě, že jste kuřáci či máte pokročilejší věk. Imunitní procesy zlepšuje také vitamín A, který zvyšuje obranyschopnost proti nachlazení a zánětům dýchacích cest. Posílení imunity docílíte také přísunem vitamínu B. Vitamíny je sice nejlepší přijímat v podobě pestré a vyvážené stravy, pokud však tuto možnost nemáte, postačí i vitamíny v tabletkách.

Pokud máte ve zvyku nosit si sebou do práce či do školy svačinku, vynechte jednoduché cukry. Ty totiž negativně ovlivňují schopnost bílých krvinek pohlcovat škodlivé bakterie. Přitom není nic jednoduššího než do svého jídelníčku zařadit čerstvé ovoce a zeleninu. Určitě i vy máte doma zásoby jablek či jiného ovoce, které nastartuje váš imunitní systém, a ještě si na něm skvěle pochutnáte. Ideální na zpracování je sušička, která ovoce zpracuje v malé lahodné kousky, které si můžete vzít kamkoliv s sebou.

Publikováno: 11. 10. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: sušička ovoce