Tónování autoskel: výhody a možnosti

Sluneční záření je nepřítelem řidičů nejen v letních měsících. Po celý rok představují oslňující sluneční paprsky nebezpečí. Stejně nežádoucí je nadměrné přehřívání interiéru, které může snížit pozornost řidiče a značně snížit komfort zejména při cestování s dětmi nebo zvířaty.

Ochranu interiéru a větší komfort zajistí protisluneční fólie

Protisluneční autofólie odráží zhruba cca 30–58 procent slunečního tepelného záření. V případě inovativních keramických fólií je to až neuvěřitelných 93 procent. Díky tomu nedochází k nadměrnému přehřívání interiéru vozidla ani v letních měsících. Výhodou protislunečních fólií je rovněž ochrana proti ultrafialovému záření, které způsobuje blednutí plastových částí a koženého čalounění uvnitř vozidla. Nutná je ovšem odborná instalace, která zaručí barevnou stálost, přilnavost ke sklu a absenci vzduchových bublin. Díky tomu si fólie svůj vzhled udrží po dlouhou dobu a vozidlo bude vypadat o poznání luxusněji.

Správná instalace je základ

Domníváte se, že protisluneční fólie na předních stahovacích oknech jsou zakázány? Je to všeobecně rozšířená domněnka, která se však nezakládá na skutečnosti. Náležitosti ohledně protislunečních fólií obsahuje vyhláška MD ČR a předpis EHK 43 o provozu na pozemních komunikacích. Podle nich je možné tónovat přední skla do té míry, aby byla zachována 70% prostupnost. Na další okna se žádné omezení nevztahuje. Fólie však musí být opatřena atestovým štítkem, takže je vhodné využít služeb specializované firmy. Takto lze předejít vzniku nevzhledných bublin, odchlipování fólie nebo jejímu špatnému zaříznutí. Chcete-li zlepšit komfort během jízdy, využijte možnosti profesionálního tónování autoskel Brno. Za pozornost stojí rovněž bezpečnostní fólie v Brně, které fungují jako ochrana před vniknutím cizích předmětů i proti vloupání.

Publikováno: 22. 01. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková