Půjčka do výplaty je fenomén. Češi si ji zamilovali

Co si počít, když je na účtu i v peněžence jako vymeteno a do výplaty ještě nějaký ten den zbývá? Řešení je prosté – žádost o rychlou půjčku u některé z mnoha nebankovních společností. Stačí si vybrat produkt s nejvýhodnějšími podmínkami a peníze jsou do pár desítek minut doma. Ale skutečně je to tak snadné? V tomto článku najdete vše o výhodách a úskalích specifického úvěru, který v České republice zdomácněl bezprostředně po uvedení na trh.

Co je její podstatou?

Půjčka do výplaty byla koncipována tak, aby žadatel vyřešil nečekané finanční problémy. Charakteristickými vlastnostmi tohoto produktu jsou rychlost vyřízení, krátká doba splatnosti, ale také vysoké RPSN. Obecně jde o velmi drahé půjčky, avšak někteří odborníci zdůrazňují, že roční procentuální sazbu nákladů nelze objektivně porovnávat s klasickými úvěry, neboť ty jsou nastaveny s ohledem na delší splatnosti. V každém případě rychlé SMS půjčky pomáhají lidem, kteří nemají jinou možnost a musí si urychleně půjčit menší částku – třeba na opravu auta nebo úhradu složenky. Produkt rozhodně není určen pro financování zbytečností.

Na co si dát pozor?

Na českém nebankovním trhu bylo ještě relativně nedávno pořádně rušno. Rychlé půjčky nabízely stovky a možná i tisíce poskytovatelů a zprostředkovatelů. Díky legislativním změnám však v segmentu zbyly pouze solidní firmy, které poskytují rychlou finanční injekci za transparentních podmínek. Přesto buďte na pozoru a vždy si o daném poskytovateli zjistěte všechny podstatné informace. Někteří podvodníci se snaží zákony obcházet a neštítí se nekalých obchodních praktik. Zároveň si spočítejte, zda vám příjem umožní bezproblémovou úhradu dlužné částky. Do nepříjemné spirály dluhů se můžete dostat i v případě takto malé půjčky. Nechcete-li se přeplatit na úrocích a poplatcích, poohlédněte se po rychlé půjčce „první zdarma“. Vrátíte pouze tolik, kolik si od nebankovní společnosti půjčíte.

Publikováno: 02. 03. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: půjčka do výplaty | rychlé sms půjčky