Holky z reklamy aneb Osudové krásky

Mládí a krása je největší devízou člověka. Zejména v rukou žen se mění v nástroj obdivu, zisku a schopnosti vyšlapat si svou životní cestu k možnostem, o kterých se ostatním může jen zdát. Právě proto zatouží mnoho mladých žen stát se modelkou. Modelingová agentura hledá nové tváře a pořádá nábory uchazeček pravidelně. V castingech dnes běžně uspějí již třináctileté dívky, které čeká zářivá budoucnost na přehlídkových molech. Přestože jde o velmi raný věk, kdy ještě není zcela zřejmé, jak se bude osobnost dívky vyvíjet, je vhodné si opatřit první foto book, který pomůže s prezentací. V případě, že časem dojde dívka k poznání, že se stát novou světovou modelkou nechce, nemusí veškerou snahu hodit zcela přes rameno, ale může se stát občasnou hosteskou.

Modelka nebo hosteska?

Hostesky mají mnohem benevolentnější režim. Nemusí držet diety, ani nejsou váženy před každou společenskou akcí. Příjemný vzhled a hezká postava je pro ně sice rovněž důležitá, nikoliv však zásadní. Hostesky se stávají i ženy běžných konfekčních velikostí, které nemají „žirafí výšku“ a mají kladný vztah k jídlu. Mohou se uplatnit jako veletržní hostesky, které se na světových prezentační akcích starají o blaho návštěvníků a významných obchodních partnerů. Vítají hosty, připravují kávu nebo občerstvení a doplňují propagační materiály. Stejně dobře obstojí i jako hostesky nápojové nebo cateringové, což jsou dámy, které se mají za úkol zvednout pitný a stravovací režim hostů. Využití najdou na nejrůznějších předváděčkách a festivalech, stejně jako v nočních klubech nebo na after party.

Placené úsměvy

Z hlediska agentur je nejvytíženější a nejlépe honorovaná show hosteska. Jedná se o práci pro autosalony, moto-GP nebo sportovní akce. Hostesky agentura uvádí jako předmět práce focení se známými značkami, hodiny plné úsměvů, pózování a obdivných pohledů. Každá hosteska má práci velmi rozdílnou, proto je třeba pečlivě prozkoumat individuální nabídku a vybrat si podle svých představ. Finanční odměna za hodinu je lukrativní. Pohybuje se v řádu od 500 do 800 korun, což je plat srovnatelný se sazbou jaderného fyzika nebo plastického chirurga. Pro mnoho dívek se role modelky nebo hostesky stává i úžasně placenou brigádou. Není nad to bavit se a vydělávat zároveň!

Publikováno: 21. 05. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková