Pravá chuť Itálie? Ve sklence vína!

Ochutnat Itálii. To znamená naložit si mísu plnou špaget a popíjet lahodné víno. Vytříbené, plné chutí. Itálie je kolébkou vinařství, tradici založili už staří Římané. Kde ochutnáte ty největší skvosty?

Kvalitní víno z Itálie

Italské vinice nabízí široký výběr lahodných moků. Proč? Protože není v této zemi region, kde by se víno nepěstovalo a nevyrábělo. Všude totiž vynalézají to nejlepší, co se stáčí do lahví, a vy tak máte možnost okusit, jak jednotlivá místa ovlivňují charakter chutí. Například na severovýchodě a severozápadě najdete nejlepší bílé italské víno, jih zase produkuje vynikající sicilské a kampánské druhy. Je to úžasné, protože ten samý druh vína chutná jinak, když roste v místě, kde je spíš teplo, a jiný je, pokud vznikl i za mrazíků. Tradičním producentem je Toskánsko, věhlasný je ale i Piemont, kde kdysi Etruskové vylepšili dosavadní techniky výroby vína starých Římanů.

Zkuste specialitu Primitivo di Manduria

Jestli zrovna nemíříte na jih Evropy, nevadí, protože jsou tu dodavatelé, kteří to udělají za vás. Pokud máte zájem o kvalitní vína, podívejte se na eshop VinoDoc. Zde vám poskytují velký výběr tisíců vzorků, které jsou pravidelně aktualizovány na základě osobních návštěv majitelů přímo na italských vinařských veletrzích, výstavách, kde ochutnávají vína osobně. Vína s vysokou kvalitou, ale za fér ceny, to je filozofie této společnosti. To je ideální, že? Navíc tu nabízí produkci z šesti desítek vinařství z Itálie, což z nich činí největšího online specialistu na italská vína v České republice. Ať jste milovník, sběratel nebo začátečník ve světě vín, určitě si vybere. Můžete zakoupit vína pro každodenní příležitost, všechny italské klasiky i luxusní kousky do archivu. Náš tip? Znáte Primitivo di Manduria? Jde o temné, neprůsvitné víno purpurové barvy. Jak právě ona napovídá, můžete se těšit na chuť lesních plodů (ostružiny, borůvky a černý bez) v kombinaci kořenitosti dubových sudů, v nichž víno zraje alespoň 6 měsíců. A pokud budete chtít něco dobrého, ryze italského, najdete zde i panenské olivové oleje a balzámové octy. Jedině takto si vychutnáte italskou klasiku, skrz pravé italské potraviny dovezené přímo z této krásné země.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková