Co sbalit s sebou do batohu na cesty

Milovníci cestování ocení batoh s vybavením na kratší výlety, ale i delší cesty, například do hor nebo k moři. Mezi základní pomůcky rozhodně patří láhev s vodou, malá lékárnička nebo třeba trvanlivá svačina na cesty. Sbalte si batoh na cesty tak, aby vám v něm nic nechybělo a užijte si turistiku i poznávací výlet.

Co mít vždy u sebe

O prázdninách najde váš ergonomický školní batoh i další využití. Zabalte si do něj věci na výlet a užijte si letní cestování i s dětmi. V batohu byste vždy měli mít něco na jídlo a na pití. Dbejte na to, aby se vám nic nevylilo a raději použijte láhev na pití a box na svačinu. Do batohu přibalte také lékárničku a základní campingové vybavení. Například sirky, provázek, nožík a další nezbytnosti, hodící se do přírody.

Zábava na cestách

Na cestách oceníte také zábavné hry. Do batohu přihoďte karty nebo třeba cestovní šachy, případně jiné oblíbené hry. Pokud plánujete na dovolené nebo na výletě odpočívat u vody, skvěle se hodí i knížka. Zabavit se můžete pomocí fotoaparátu a kapesního atlasu hub nebo rostlin, které najdete v místě, kam se chystáte.

Školní pomůcky pro zábavu

Součástí školního batohu pro prvňáčky bývá často školní penál, sešity a v neposlední řadě peněženka s kapesným například na svačiny. Na výlet s dětmi si s sebou penál a sešit klidně vezměte, ovšem místo na učení jej použijte na vytvoření cestovního deníku.

Chytře zvolené oblečení

Do batohu rozhodně přidejte pláštěnku, případně teplejší oblečení, kdyby se večer ochladilo. V batohu unesete i náhradní ponožky, kšiltovku proti slunci nebo plavky, pokud plánujete výlet k vodě. Chystáte-li se na výlet do hor, kde budete nocovat, oceníte i funkční prádlo.

Zaměřeno na batohy

Při výběru batohu myslete na dobu, kdy jej ponesete na zádech. Zdravý školní batoh je tou nejlepší volbou právě proto, že má odvětrávání, potřebné množství kapes a navíc rozloží obsah batohu tak, aby vás ani děti nebolela záda. Vybrat si můžete i outdoorové batohy s ergonomickými vlastnostmi.

Publikováno: 21. 07. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková