Propadněte roletám: Jsou vkusné a velmi dobře fungují

Ještě nedávno byly jasnou jedničkou v oblasti interiérových stínících systémů žaluzie. Lamely byly k vidění téměř všude, ovšem dnes jsou v oknech v hojném zastoupení i rolety. Ne, že by žaluzie zcela vyšly z módy, stále je o ně velký zájem – podobně je to však i s roletami. Vrátily se na výsluní a přinesly s sebou nové barevné kombinace a moderní materiály. Zapomeňte proto na 80. léta, kdy předpotopní předchůdci současných rolet hyzdili takřka všechny okna a přeneste se do současnosti. Pravděpodobně se do rolet také zamilujete!

Elegance do každého bydlení

Při výběru stínění do domácnosti vždy hledíme na optimální poměr příznivých vlastností, ceny a designu. Moderní rolety jsou v tomto směru naprosto vyhovující – díky svým vlastnostem se hodí takřka do všech místností. Stačí jen zvolit vhodnou barevnou kombinaci a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Mohou působit luxusním, avantgardním i hravým dojmem. Záleží jen na vašem vkusu.

Výhody látkových rolet v kostce

Látkové rolety jsou oproti běžným závěsům mnohem praktičtější a z hlediska kvality stínění konkurují žaluziím. Spolehlivě vás ochrání před sluncem, zajistí vám soukromí a zároveň poslouží jako slušná termoizolace – sníží únik tepla přes okna až o cca 30 %. Některé látky jsou efektivní také co by ochrana proti hluku. Pokud se se vám zdá široká nabídka žaluzií, pak lze považovat za výhodu i nabídku rolet, která je ještě větší. Za zmínku stojí také snadná instalace. Zvládne ji téměř každý, a to i bez speciálního vybavení a nástrojů. Montáž je otázkou chvilky. Další výhoda souvisí se snadnou údržbou. Látkové rolety vám nepřidají moc práce, zejména pak materiály z antistatických tkanin, na jejichž povrchu se neusazuje prach. A kdyby se na nic přeci jen časem usadila vrstvička nečistot – vysajete ji a je po problému.

Ovládání si zamilujete

Manuální, nebo motorové? Je to na vás. Rolety lze ovládat pomocí šňůrky i dálkového ovládání. Fajnšmekři si je opatří slunečním čidlem a nestarají se o nic. Vždy, když zapadne slunce, se mechanismus automaticky sepne a rolety se spustí. Tak co na ně říkáte? Už se nemůžete dočkat, až si je pořídíte? Kvalitní látkové rolety v trendy designu budou vaší domácnosti slušet!

Publikováno: 10. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: proč látkové rolety | výhody rolet