4 hlavní důvody, proč se zdokonalit v angličtině

Populace v anglicky mluvících zemích sice neroste ani zdaleka tak rychle jako v rozvojových státech, význam angličtiny jako takřka celosvětového jazyka však přesto stoupá. Proč je tak důležitá a co by mělo k výuce či ke zdokonalení stávající úrovně přimět právě vás? Důvodů je víc než dost, vybrali jsme ty nejdůležitější.

1. Nejrozšířenější světový jazyk

Angličtina je mateřským jazykem asi pro pět set milionů lidí, ovšem v celkovém součtu se jí domluví dvě miliardy. Bez ohledu na to, zda se vydáte do Ameriky, Asie, Afriky, nebo Austrálie, nakonec vždy najdete někoho, s kým se domluvíte.

2. Jazyk obchodního světa

Angličtinu se vyplatí umět byť jen z důvodu, že se používá při komunikaci v rámci mezinárodního obchodu. Toužíte-li po lépe placeném zaměstnání, díky angličtině si přijdete na v průměru o pětinu vyšší plat. Nehledě na to, že anglicky hovořící uchazeči mají mnohem větší šanci na přijetí v konkurzu na danou pozici.

3. Pohodovější dovolená

Mnoho lidí se bojí cestování kvůli jazykové bariéře. S angličtinou se budete za hranicemi cítit mnohem lépe. V případě potřeby vykomunikujete vše potřebné, a navíc si příjemně popovídáte se zajímavými lidmi. Angličtina vám usnadní poznávání nových kultur a zvyklostí!

4. Snadný přístup k informacím

Internet je takřka neomezeným zdrojem informací. Ovšem pouze pro toho, kdo jim rozumí. Zahraniční weby jsou obvykle v angličtině, což je další pádný důvod, proč se začít učit nová slovíčka a gramatiku.

Úspěch spočívá ve výběru správné jazykové školy

Kdo se chce naučit anglicky, musí si umět vybrat kurz. K těm nejlepším patří kurzy, které pořádá jazyková škola Praha BRITANNIKA. Kombinace inovativního přístupu k výuce, intenzity díky menším skupinkám a přítomnosti rodilých mluvčích funguje na výbornou. Jazyková škola Praha 2 nabízí široké spektrum kurzů včetně jazykových pobytů za velmi příjemné ceny. Začít můžete okamžitě - více se dozvíte na www.jazykovekurzypraha.cz.

Publikováno: 20. 06. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková