Podnikejte jako velká firma. Sídlo firmy Praha bývá nejžádanější

Rozhodli jste se konečně začít podnikat sami na sebe? Za určitých okolností je lepší podnikat jako s.r.o. než na živnostenské oprávnění. Kapitál 1 Kč dá dohromady každý a s administrativou při založení vám za pár korun pomohou odborníci. Na co si dát při založení s.r.o. pozor?

K založení firmy potřebujete sídlo, ale pozor na to, kde s firmou úředně zakotvíte

Říkáte si, že na sídle firmy zas tak nezáleží, vždyť i tak budete dělat z domova, či naopak se vaší kanceláří stane automobil, se kterým budete brázdit celou republiku. Ale ono je to trochu jinak. Sídlo firmy Praha vám dodá serióznost, i když s podnikáním začínáte a chybí vám jakékoliv reference. Nemluvě o tom, že některá místa pro podnikání jsou dost úsměvná. Severočeský Držkov, jihočeské Hroby, Kozodírky u Jičína, plzeňský Mrtník či středočeský Pičín sice asi každého klienta rozesmějí, a to najdeme na české mapě i ještě kurióznější názvy, ale serióznost vám nepřidají. Nemluvě o tom, že obvykle mají finanční úřady spravující tyto menší obce mnohem více času na to, aby vás kontrolovaly. Takže zatímco v maloměstě a v menší obci vám kontrola z FÚ hrozí jednou za tři roky, sídlo firmy v Praze tuto pravděpodobnost zvedne statisticky na četnost i jednou za 130 let. TIP: Nechce se vám pronajímat si kancelář v Praze, kterou vlastně vůbec nepotřebujete? To dnes ani nikdo nedělá. Prostě si pouze pořiďte virtuální sídlo jako službu. Je to zcela legální, dnes naprosto běžné a komfortní. Virtuální sídlo si nevybírejte pouze podle ceny, ale podle služeb, které provozovatel nabízí. Budete je potřebovat, a pokud již nejsou v základní ceně, může se vám začít virtuální sídlo firmy prodražovat. Též možná oceníte, že do prostoru virtuálního sídla budete moci pozvat své klienty. Pokud bude reprezentativní, určitě se to projeví pozitivně i na vašem vztahu s klienty.

Založte společnosti s.r.o. bez chyb

Založení s.r.o. zlevnilo. Za 3000 Kč, jak sliboval původně stát, ji sice nezaložíte, už rozhodně ne, pokud vám nestačí klasická univerzální společenská smlouva pro jednoho společníka, přesto je cena přístupnější než dříve. Investovat do firmy, která nám s.r.o. založí, se rozhodně vyplatí. Založení je pak rychlé, bez chyb, a tudíž i bez opakovaných plateb za nové podání na obchodní soud i za nový notářský zápis. Při založení svépomocí vás čeká zhruba sedm poměrně náročných kroků. Ty si žádají čas, a i nějaké ty zkušenosti. Ideální je najít si firmu, která nám založení společnosti s.r.o. na klíč zprostředkuje. Vy se zatím máte možnost soustředit na naplánování si rozjezdu svého podnikání. Zhruba do 7 dnů je vaše s.r.o. založena a začnete podnikat na plno.

Publikováno: 17. 08. 2021

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková