Profese, po kterých je největší poptávka

Rozhodli jste se změnit své povolání? Toužíte po změně práce? Nyní je na to nejlepší čas. Česká republika se už nějaký ten pátek potýká se zaměstnaneckou krizí. Aktuálně je na našem pracovním trhu více poptávek po zaměstnancích než zaměstnanců samotných, a tak se mezi zaměstnavateli strhávají doslova boje o pracovníky. Zatímco někteří sází na vyšší plat, jiní nabízí lidem skvělé benefity, o kterých si mohli dříve nechat jenom zdát. Jestliže tedy aktuálně toužíte po změně práce, poradíme vám, v jakých profesích máte nyní největší šanci na úspěch. V případě, že se rozhodnete změnit si svou dosavadní práci, nabízí se mnoho možností, do jakého oboru nastoupit. Aktuálně se ukazuje, že zlaté dno má převážně řemeslo. Hledají se totiž lidé, kteří umí pracovat rukama, čili nehledají se jedinci s množství vysokoškolských titulů. Největší sháňka je po pracovnících ve strojírenském nebo automobilovém průmyslu, schopné pracovníky však hledají i v kovovýrobě. Například ve společnosti MSC MetPro, a. s. jsou také dveře otevřeny schopným pracovníkům, kteří by materiál pálili nebo ohraňovali s pomocí nejmodernějších technologií. Kromě zmíněných oborů se hledají zaměstnanci na konkrétní pozice. Nabízí se tedy otázka, po jakých zaměstnancích je největší poptávka?

Pracovník ostrahy

Zájem roste o schopné pracovníky ostrahy. Náplní pracovníka ostrahy je hlídat cizí majetek a zajišťovat bezpečí. Je to tedy práce poměrně rozmanitá, přesto taková, na kterou nemusíte mít maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský titul. Pracovníci ostrahy se hledají v různých oborech, potřebují se do firem supermarketů, také do luxusních rezidenčních objektů.

Obchodní zástupce

Náplní práce obchodního zástupce je být nápomocný zákazníkovi. Obchodní zástupci nejen, že pomáhají zákazníkům řešit jejich problémy s konkrétním zbožím, ale především navazují nové obchodní vztahy. Ti nejlepší si na provizích přijdou na velmi slušné částky.

Publikováno: 30. 10. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková