Proč začít používat přírodní kosmetiku?

Konvenční kosmetika již není tak populární, jak tomu bylo v uplynulých letech. Do popředí se naopak dostává kosmetika s bohatým obsahem na přírodní a užitečné látky, a není se čemu divit. Vzhledem k množství tělu prospěšných látek, které biokosmetické produkty obsahují, čím dál více lidí dává přednost právě této „zelené“ variantě. Běžná kosmetika má sice efektivnější zkrášlující účinky, avšak, co se týče kvalitní a bohaté výživy pleti, značně pokulhává. V tomto článku vám prozradíme hned několik důvodů, proč přejít na biokosmetiku.

Co znamená pojem biokosmetika?

Složení kvalitní biokosmetiky obsahuje přísně kontrolované suroviny z ekologického zemědělství či sběru. Tyto výrobky se smí produkovat pouze ve vybraných lokalitách. Ověřený prodejce přírodní kosmetiky vlastní certifikát udělený CPK BIO – certifikovaná přírodní kosmetika. Suroviny podstupují velmi pečlivou kontrolu, kdy musí splňovat řadu přísných podmínek. Prodejce certifikačnímu orgánu prokazuje, že vypěstované suroviny jsou 100% přírodního charakteru. Navíc je nutné potvrdit původ z ekologického zemědělství. Jak už z názvu biokosmetika vyplývá, suroviny nesmí obsahovat žádné syntetické látky, ale to samé platí i pro hnojiva. Výrobek, který putuje k zákazníkovi se tedy skládá pouze z přírodních složek.

Přírodní kosmetika je šetrná k pokožce i vlasům

Mezi první benefity biokosmetiky patří právě efektivní péče o pleť. Díky vysokému obsahu vitamínů se postará o kvalitní čistění pleti. Rostlinné oleje a hydratační složky obsažené v biokosmetice jsou rovněž na přírodní bázi. Slouží jako účinné sérum na pleť i vaše vlasy.

Neobsahuje syntetické látky

Ověřený prodejce přírodní kosmetiky zaručuje, že zakoupený výrobek neobsahuje žádné konzervační a synteticky vyrobené látky, silikony, ropné složky ani barviva. Tyto kosmetické produkty ocení také vegani, protože přírodní kosmetika není testována na zvířatech.

Publikováno: 23. 04. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková