Retro digitální hodinky Casio dobývají svět. Už podruhé

Japonská značka Casio patří již od roku 1946 mezi přední světové výrobce elektronických zařízení všeho druhu. Vedle kalkulaček, fotoaparátů, mobilů a audio techniky jsou patrně největší doménou značky hodinky, které patří k nejprodávanějším na světě. V současné době na tom významně participují i retro digitálky Casio, které oprášily svoji někdejší slávu a znovu dobývají svět. Jaké modely jsou nyní k dostání a k jakému stylu oblečení se hodí?

Hodinky Casio Retro nechávají vzpomenout na rok 1974

Jedinečný vzhled a digitální displej. Hodinky z edice Casio Retro nechávají co do designu vzpomenout na populární modely, které se začaly vyrábět již v roce 1974, tedy před více než 40 lety. Tehdy za jejich úspěchem stál převratný vynález, dnes všem dobře známý Quartz strojek, který díky vysoké spolehlivosti a dlouhé životnosti do svých hodinek dodnes instaluje i mnoho konkurenčních značek. To z Quartz strojku činí nejvyužívanější hodinkový strojek na světě vůbec.

Černá klasika: Casio Retro B 640WB-1A

Za oblíbenou klasiku lze považovat digitálky Casio Retro B 640WB-1A, které jsou laděné do univerzální černé barvy a hodí se tak prakticky k jakémukoliv outfitu do společnosti i na sport. Hodinky jsou unisexové, řemínek kovový, sklo minerální a pouzdro je z části ocelové, z části plastové. Bez obav se s nimi můžete potopit až do hloubky 30 metrů. Co se funkcí týče, můžete počítat s:
  • stopkami,

  • datumovkou,

  • ukazatelem dní v týdnu;

  • režimem 12/24;

  • podsvícením.

Casio Retro B 640WD-1A pro ty, co mají rádi stříbrnou

Stříbrnou alternativu představují hodinky Casio Retro B 640WD-1A, které se hodí jak k elegantnímu, tak i sportovnějšímu oblečení. Zatímco pouzdro i sklíčko je z plastu, řemínek je kovový. Hodinky nabízejí vodotěsnost až do hloubky 50 metrů. K dispozici jsou navíc funkce:
  • alarm;

  • stopky;

  • podsvícení.

Publikováno: 26. 07. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: hodinky casio retro