Proč si pořídit bazén? Přesvědčí vás těchto 5 důvodů

Máte ho téměř, každý, dokonce i soused, který by si pro korunu vrtal koleno. Vy jste se však pořízení bazénu „úspěšně“ vyhýbali, protože si nejste jistí, zda se vám do něj vyplatí investovat. Na druhou stranu neustále hledáte přesvědčivé důvody, jež by vás přinutily k akci. Máte je mít! Přečtěte si následujících 5 největších výhod vlastního bazénu a udělejte koneční rozhodnutí. Vsadíme se, že letošní koupací sezónu zahájíte ještě dříve než ostatní.

1. Bazén nabízí soukromí, o které se nebudete dělit

Opalovat se a zaplavat si můžete na veřejném koupališti, ale tam vám bude chybět něco naprosto zásadního: soukromí. Pokud preferujete klid a prostředí bez křiku všudypřítomných dětí a zvědavých pohledů ostatních lidí, pak je pro vás vlastní bazén jasnou volbou.

2. Bazénovým příslušenstvím dosáhnete zdravější vody

O kvalitě vody na veřejných koupalištích by šlo napsat esej. Provozovatelé sice přidávají chlór o sto šest, ale přesto si můžete odnést mykózy nebo pohlavní choroby. V zahradním bazénu vás nic podobného nečeká. Praktické bazénové příslušenství v podobě šetrné chemie a vysavače vám vodu pomůže udržet křišťálově čistou.

3. Mnohem delší koupací sezóna

Ptáte se, proč si pořizovat bazén pro „pár“ týdnů koupání? Nenechte se mýlit. Díky zastřešení a tepelnému čerpadlu můžete prodloužit koupací sezónu až na 6 měsíců. Navíc budete mít do bazénu non-stop přístup. Stačí vykročit přes práh domu na zahradu a jste na místě – už žádné zdlouhavé přesuny na koupaliště.

4. Zvýšíte cenu svého domu

Investice do bazénu se samozřejmě pozitivně projeví na celkové tržní ceně nemovitosti. Pokud si pohráváte s myšlenou, že své bydlení prodáte, s bazénem se vám to podaří rychleji, a navíc za něj dostanete více.

5. Zážitky, zábava a zdraví

Venkovní bazén představuje skvělý zdroj zábavy pro celou rodinu. Jeví se jako ideální místo pro hry s dětmi či pro cvičení. A co teprve romantické večery při svitu měsíce a atmosférického osvětlení? Investice do bazénu se vám vrátí i s úroky v podobě jedinečných zážitků!

Publikováno: 01. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková