Proč dát přednost elektronickým cigaretám před klasickými?

Kouření je ze začátku vždycky tak trochu frajeřina, ale velmi rychle se vyvine až v závislost. Proto přestat s inhalováním tabákových výrobků není žádný med. Dá se to však praktikovat o něco méně nezdravě, a sice pomocí elektronických cigaret.

Neobsahují toxické látky

Kuřák společně s dýmem inhaluje i celou řadu toxických látek, které se z pochopitelných důvodů negativně projevují na jeho zdravotním stavu. Čím déle člověk holduje kouření, tím větší následky si pak nese. Velkou měrou se na tom podílí látky typu dehet, respektive oxid uhelnatý, avšak nejsou jediné.

Tyto látky vznikají hořením tabáku, a proto se během používání elektronických cigaret negenerují. Tam totiž k žádnému hoření nedochází. Pouze k zahřívání zásobníku s příchutí. Hlavně z toho důvodu je elektronické kuřivo bráno jako zdravější než klasika.

Vapovat jde i v restauracích

Dalším důvodem, proč nadobro seknout s kouřením, je izolace. Zatímco v dřívějších dobách se mohl inhalovat kouř z cigaret prakticky kdekoliv, dnes už nemají kuřáci příliš mnoho míst, kde se mohou své zálibě věnovat.

Je sice pravda, že ani elektronické cigarety nejsou povoleny úplně na všech místech, avšak na mnoha naopak ano. Vapovat se dá běžně jak v restauračních zařízeních, tak třeba i v zoo, a nikomu to nevadí. Dým z elektronických cigaret se totiž rychle ztrácí v ovzduší, takže od něj člověk nenačichne tak snadno jako ze standardního cigaretového kouře.

Jednorázové cigarety

Hodně lidí předpokládá, že existuje pouze jeden typ elektronických cigaret, a sice modely s vyměnitelnou náplní. Ty jsou trochu dražší, a proto se do nich běžným kuřákům příliš nechce. Nicméně standardně se už dnes dají koupit i jednorázové alternativy. Dobrým příkladem je třeba elektronická cigareta Elfbar.

Její cena je takřka totožná s cenou krabičky cigaret, takže se nejedná o žádnou velkou investici. Ani na počtu potáhnutí nebude člověk ochuzen, jelikož je totožný s klasickým kuřivem. Kdo chce ochutnat elektronickou cigaretu, a přitom nevyhazovat velké peníze, měl by se mrknout na stránky https://elfbars.cz.

Publikováno: 26. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková