Všestranné plexisklo

Schválně se podívejte okolo sebe a spočítejte všechny výrobky z plexiskla. Jsme si jisti, že jich napočítáte ihned několik. Plexisklo je velmi všestranným a v žádném případě kvalitativně druhotným materiálem. K tomu lehkým, odolným, moderním a elegantním. A cenově velmi dostupným. To už je hodně důvodů dát mu šanci. Zdaleka se ale nemusíme omezovat jen na prostory domácnosti. Plexisklo nachází své uplatnění doslova napříč obory. Letectví a další druhy dopravy, strojírenství, stavebnictví, potravinářství, zdravotnictví, ale třeba i svět reklamy. Všechna zmíněná odvětví jsou na něm téměř postavena.

Plexisklo, lepší sklo?

Už z jeho názvu je patrné, že se jedná o materiál, který dokáže konkurovat sklu, ba v mnoha ohledech jej kvalitativně předčí. Ve srovnání s ním je lehčí a odolnější. Například v garážích obecně se doporučuje místo skleněných výplní do oken volit výplně z plexi.

Široké možnosti uplatnění

Tento speciální druh plastu však nachází mnohem širší uplatnění. Vezměte si například takové letectví. Veškeré kabinky v letadlech včetně bočních, zadních i ventilačních okének jsou z plexiskla. Stejně jako identifikační cedule vozů taxislužby, kryty světlometů na soupravách pražského metra, spací nástavby a sluneční clony pro nákladní vozidla. Zkrátka je všude kolem nás, aniž si to uvědomujeme.

Elegantní prvek v interiéru

Plexisklo ale dokáže být elegantním prvkem i v interiéru. Na světových veletrzích nábytku boduje nábytek z plexiskla. A z pera společnosti AZ Plastik s.r.o. specializující se na prodej plexiskla dokonce pocházejí i úchvatné plexi schody. Stejně jako řada dalších na pohled designově zajímavých a praktických výrobků.

Plexisklo vás nezklame

Pro plexisklo však hovoří ryze praktická fakta. V první řadě je lehké a i přesto odolné. Proto se s ním tak často setkáváme na autobusových a tramvajových zastávkách, kde nás chrání před nepřízní počasí. Stejnou funkci však plní i v exteriérech rodinných domů a zahradách. Plexisklo bez problémů zastřeší váš hlavní vchod do domu stejně jako pergolu a stání pro auto.

Řezání a ohýbání

V nabídce společnosti AZ Plastik jsou čirá plexi o síle 2 až 40 mm (sílu volte podle stupně zátěže, jíž bude vystaveno) a v rozměrech 2×3 metry. A nevěšte hlavu, pokud tento rozměr nebude vyhovovat vašim požadavkům. Součástí služeb společnosti je i řezání plexiskla stejně jako lepení, leštění, laserování, frézování, lisování, vyfukování a v neposlední řadě i ohýbání plexiskla, jehož využijete, je-li v hledáčku vašeho zájmu ohnutý díl. V nabídce společnosti jsou dokonce i plexi pro solária propouštějící UV záření.

Publikováno: 27. 11. 2018

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková