Jak vybrat župan, aby splnil svůj účel?

Chystáte se na dovolenou, v rámci které strávíte spoustu času u hotelového bazénu? Nezapomeňte si přibalit kvalitní župan. Vhod přijde i v mnoha dalších situacích – při saunování nebo v nemocnici. A samozřejmě vždy, když vylezete z horké vany a budete se chtít zahřát při sledování svého oblíbeného seriálu. Suma sumárum, župan se stane vašim přítelem do nepohody. Stačí si správně vybrat a bude vám skvěle sloužit po celý rok. Župany se vyrábí v mnoha různých provedeních. Při výběru je proto vhodné zohlednit materiál (resp. jeho vlastnosti a kvalitu) a střih. Důležitý však může být také celkový vzhled. Svůdný model oceníte především v intimních partnerských chvilkách.

Jaký materiál je ten „nej“?

Mějte na paměti, že župan musí chránit před chladem. Pokud vás nebude příjemně hřát, zřejmě vám bude úplně jedno, že v něm vypadáte skvěle. Máte proto dobrý důvod, proč se pozastavit nad materiálem. Jak dámské, tak pánské župany se obvykle vyrábí ze 100% bavlny. Poměrně často narazíte také na tzv. mikro bavlnu či česanou bavlnu. Výhoda tohoto materiálu spočívá ve vynikající absorpci vody, což oceníte zejména po koupeli. Osoby s alergiemi a citlivou pokožkou včetně ekzematiků si obvykle vybírají z materiálů s antialergenními vlastnostmi. Jako dobrá volba se jeví např. bambusové vlákno. Vybíráte-li župan s ohledem na co největší výhřevnost, zvolte froté či mikroplyš. I tyto materiály jsou velmi savé. Ve výčtu materiálů, ze kterých se župany běžně vyrábí, nesmí chybět ani hedvábí, tyl a šifon. Obvykle jde o dámské župany zdůrazňující křivky.

Župan vám musí sednout

Střih županu nepodceňujte a zvolte model, který bude mít správnou délku, nebude vás nikde tlačit ani řezat. Praktickým doplňkem je kapuce – oceníte ji po každém mytí vlasů. Alternativou může být šálový límec. Bohatou nabídku kvalitních županů najdete v e-shopu zdravaloznice.cz. A pokud vám je zima od podlahy, nezapomeňte župan doplnit o hřejivé županové ponožky.

Publikováno: 18. 01. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková