10 důvodů, proč hrát s dětmi pexeso

K nejoblíbenějším a nejznámějším paměťovým hrám patří staré dobré pexeso. Je škoda, že ho v moderní době zastiňují zbytečně náročné druhy zábavy. Pexeso je přitom super aktivita, při níž se zabaví všichni členové rodiny napříč generacemi. Pexeso je populární karetní hra určená aspoň pro dva hráče a je zaměřená na soustředění a procvičování paměti. Pokud hrajete s dětmi pexeso, víte, že někdy není snadné vyhrát. Při otáčení karet je zábava, nevědomky však procvičujete paměť. Tato aktivita prospívá dětem i dospělým každého věku.

Zábava pro celou rodinu

Existuje mnoho důvodů, proč milovat pexeso. Při hře dochází ke zlepšení koncentrace a procvičování mozkových závitů. Také se musíte pekelně soustředit a posilujete své kognitivní dovednosti. Jakmile jde do tuhého, dojde ke zrychlení myšlení a vylepšení zaostření. Díky tomu prospíváte mozku, trénujte zrakovou paměť a rovněž procvičujete oči. Ne nadarmo se doporučuje hraní pexesa dětem, které nosí brýle. Když si dáte všechna pozitiva dohromady, tak zjistíte, že předcházíte potížím souvisejícím s pamětí. A desátá výhoda? Prostě máte dobrou náladu a jste šťastní!

Vytvořte si pexeso na míru

V dnešní době koupíte nespočet druhů pexesa, které se liší zpracováním, velikostí i náměty. Pro nejmenší děti jsou jako stvořené motivy se zvířátky. Předškolákům se zalíbí pexeso s pohádkovými hrdiny. Větší děti zaujmou produkty s anglickými slůvky nebo abecedou. Stále se však jedná o klasické modely. Co byste však řekli rodinnému pexesu, které je vhodné jako vánoční dárek? Pokud se mrknete do e-shopu Dárečky od srdce, zjistíte více. Najednou se vám naskytne možnost navrhnout si pexeso z vlastních fotografií. Z rodinného alba vyberte 20 nejlepších snímků, kde jsou děti, zvířecí miláčci a třeba zajímavé okamžiky z rodinného života. Poté se řiďte pokyny prodejce a do 5 pracovních dnů bude vaše originální dílo doma.

Publikováno: 29. 11. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková