Po čem v kuchyni nejvíce toužíme? Po kuchyňském ostrůvku a po tom, aby byla vždy uklizena

Velká kuchyně je sice nesplněným snem mnoha z nás, přesto však nepatří mezi to, po čem toužíme nejvíce. Nechybí nám totiž ani tak obrovské množství skřínek vyhnaných až do stropu, do kterých bychom se i tak dostávali leda tak po žebříku, ale velká pracovní plocha. A k té nepotřebujete velkou linku, ale kuchyňský ostrůvek.

Kuchyňský ostrůvek jako srdce kuchyně

Měl by být uprostřed kuchyně jako její srdce. Někdy si jej představujeme pouze v podobě pracovní plochy pro naše kulinářské, často pekařské a cukrářské kouzelní, jindy bychom rádi přidali právě do ostrůvku spotřebiče, dřez, nebo využívali kuchyňský ostrůvek i jako sezení místo klasického jídelního stolu. Možná že si říkáte, že zrovna vy si díky ne příliš velkým rozměrům vaší kuchyně ostrůvek rozhodně dovolit nemůžete. Ale přemýšlejte – skutečně ne? Ani kdyby byl mobilní a dal by se někam zasouvat? Nebo kdyby se udělal na míru a sloužil by současně z jedné části jako jídelní stůl? Věřte, že kdo hledá řešení, ten ho najde. A za splnění snů trochu námahy s hledáním řešení určitě stojí. Kuchyňské ostrůvky mají mnoho podob, a jedna se bude určitě hodit i do vaší kuchyně.

Pořádek a vše po ruce – tak to chce každá hospodyňka (v sukni i v kalhotách)

Žena či muž v kuchyni – mít v ní uklizeno a vše po ruce, tak po tom touží většina z nás. Začněte tím, že si uděláte systém na sypané potraviny, luštěniny, obiloviny, kořeniny, ale i na drobnosti, jako jsou různé špunty, zátky, gumičky, víčka, formičky. K jejich uskladnění perfektně slouží různé dózy a krabičky. Dózy na potraviny vám umí nabídnout uložení všech důležitých potravin na vaření přímo k ruce. Obvykle je třeba mít po ruce sůl, krystal i práškový cukr a hladkou mouku. Vy třeba potřebujete ještě něco navíc. Mně se hodila k ruce dóza s třtinovým cukrem a s čajem, který denně vaříme. Uskladnění potravin do kvalitních a dobře těsnících dóz ochrání naši kuchyň před nevítanými hosty – moly. Pokud si dózy vybereme v atraktivním vzhledu a v duchu ladícím ke kuchyni, dokážou být současně jejím dekoračním prvkem.

Publikováno: 25. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková