Otevíráte kadeřnictví? Poradíme vám, na jaké potřeby nezapomenout

Pokud plánujete otevřít si kadeřnictví, neobejdete se bez několika základních nástrojů, jako jsou nůžky, výkonný fén, univerzální kulma, holicí strojek, kartáč, sada hřebenů, sponky a podobně. Stejně tak nesmíte zapomenout na láhev s vodou, se kterou snadno udržíte vlasy vlhké po celou dobu střihání. V případě, že už máte vybrané vhodné prostory, je na čase se pustit do příjemnějšího zařizování, a tím jsou kadeřnické potřeby.

Nůžky

Standardní velikost univerzálních nůžek, kterou používá většina kadeřníků, se pohybuje mezi 5,5 až 6,5 palci. Záleží především na tom, jakého výsledku chcete dosáhnout. Nůžky o velikosti 5,5 palce jsou ideální pro přesné střihání, zatímco delší nůžky se hodí spíše pro velké střihání, hluboké texturování a podobně. Pokud chcete prostřihat husté vlasy, měli byste mít efilačky, které mají na jedné straně rovnoměrně rozmístěné zuby a na straně druhé mají rovnou tupou čepel.

Výkonný, přitom lehký fén

Co by to bylo za kadeřnici bez fénu? Po nůžkách je fén dalším nejdůležitějším nástrojem. Sáhněte však po lehkém modelu, abyste na konci dne neměli pocit, že jste zvedali činky. Zajímejte se o iontovou technologii, která urychluje dobu sušení, snižuje riziko poškození vlasů a zanechává vlasy lesklé a bez krabatění. Ideální volbou je profesionální iontový fén s keramickým turmalínem, který je lehký a poskytuje silný proud vzduchu, aniž by byl hlučný.

Sada hřebenů

Kupte si také různé druhy hřebenů a kartáčů. Hřebeny potřebujete při střihání, barvení i úpravě vlasů. Kulatý kartáč vám přijde vhod při fénování konečného účesu, klasický obdélníkový kartáč využijete při rozčesávání vlasů. Investujte do kvalitních kadeřnických potřeb. Stanete se skutečným profesionálem a vybudujete si tím pevnou základnu klientů.

Publikováno: 10. 06. 2022

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková