Garážová vrata, která vyhoví i vašim vysokým nárokům

Součástí mnoha rodinných domů je také garáž, která často slouží i jako úložný prostor pro zahradní techniku a spoustu dalších potřeb. Pokud chcete zajistit vysokou bezpečnost i garážového prostoru, neobejdete se bez moderních vrat. Současný trh je rozmanitý a nabízí hned několik různých alternativ, přičemž každá má své přednosti i úskalí. Odpověď na to, jaká jsou nejlepší garážová vrata, není až tak jednoznačná. Záleží totiž na tom, jak je uzpůsobená vaše garáž. Zatímco některým prostorům vyhovují sekční vrata, jiným zase naopak rolovací.

Jak postupovat při výběru garážových vrat?

Prvně byste si měli ujasnit, co všechno od takových vrat očekáváte. Stejně tak zohledněte technické možnosti jednotlivých variant. Výklopná garážová vrata se například nehodí tam, kde není dostatek prostoru před objektem. V neposlední řadě si zvolte vzhled a design, jenž dokonale zapadne do celkového stylu vaší nemovitosti. Ideální je sladit materiál a barvy se vstupními dveřmi a okny. Jestliže hledáte řešení do větších garáží, v takovém případě už se vám nabízí průmyslová vrata, ovšem ta se instalují spíše do průmyslových areálů, nikoliv k rodinným domům. Stejně jako venkovní rolety i garážová vrata se mohou otevírat buď automaticky na dálkové ovládání, nebo manuálně. První zmíněná možnost je samozřejmě dražší, ovšem na druhou stranu i mnohem pohodlnější.

Sekční garážová vrata

Vyznačují se hned několika přednostmi. Otevírají se pod strop, zabírají minimum místa v garáži a před ní, mají velice dobré těsnění po celém obvodu, chlubí se dlouhou životností a minimální hlučností.

Výklopná garážová vrata

Jako předchozí varianta i výklopná vrata se otevírají pod strop. Potěší vás dlouhou životností, moderním designem a minimální hlučností. Co se nevýhod týče, tak mají horší tepelněizolační vlastnosti.

Rolovací garážová vrata

Představují ideální volbu do garáží, kde nechcete provádět žádné stavební úpravy. Otevírají se ke stropu, ale jsou hlučnější a při znečištění lamel může dojít k jejich poškrábání. Hledáte specialistu, jenž nabízí garážová vrata, venkovní žaluzie a další produkty? Obraťte se na společnost Pavel Bubík – Garážová vrata a rolety. Od jednoho dodavatele seženete vše, tedy předokenní rolety i řešení pro svou garáž.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková