Akrylové, nebo gelové nehty? Nechte si poradit!

Toužíte po krásných, dlouhých a pevných nehtech bez chybičky? Zřejmě nejste samy. Na nehtech si zakládá spousta žen. Málokterá se však může pochlubit pevnými a dlouhými nehty přirozenými. Pak na řadu přicházejí ty umělé, ať již akrylové či gelové. Jakým dát přednost? Poradíme vám! Nehty si většina žen nechává upravovat v nehtovém studiu. Na trhu sice najdete umělé nehty, které si můžete nalepit svépomocí, ale těm se raději vyhýbejte. Sporná je kvalita lepidla, které může poškodit nehtové lůžko, nehledě na to, že tyto nehty vám na vašich nehtech moc dlouho nevydrží. My se v následujícím článku zaměříme na nehty akrylové a gelové, respektive na jejich přednosti a nedostatky.

Tvrdé a pevné nehty akrylové

Akrylové nehty jsou tvrdé a pevné, tedy ideální pro ženy vykonávající práce, při nichž se gelové nehty snadno zlomí. Typické jsou práce na zahradě, ale i obyčejné mytí nádobí. Na rozdíl od nehtů gelových však vypadají přirozeněji, protože nehtařka si při tvarování vystačí i s velmi tenkou vrstvou. Nevhodné však tyto nehty jsou pro nehty měkké či jinak oslabené.

Zaměřte se na kvalitu

Akrylové nehty jsou také ve srovnání s nehty gelovými méně flexibilní. Obvzláště měkkým a jinak oslabeným nehtům se špatně přizpůsobují. Na pozoru také buďte i před kvalitou akrylových nehtů. Ty nekvalitní se snadno lámou a s nimi v mnoha případech i nehtové lůžko!

Pružné nehty gelové

Výše zmíněným slabým nehtům lze jen doporučit pružnější nehty gelové, které na nich budou dobře držet. Navíc nebývá třeba tyto nehty moc pilovat, pokud je ovšem nebudete chtít zkrátit. Některým ženám vadí nepřirozenost gelových nehtů. Ta však nesouvisí přímo s nehty samotnými jako spíše s umem nehtařky. Ta opravdu zkušená vám zkrátka i s gelem na nehtech vykouzlí přirozené nehty. Nevýhodou gelových nehtů je jejich zvýšená lámavost. A jejich aplikace bývá i časově náročnější. Už víte, jakým nehtům dát přednost?

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková