Online průvodce, který potěší každou těhotnou ženu

Provedením těhotenského testu vše začíná, po zjištění pozitivity totiž nastává devět měsíců očekávání. První, druhý, třetí trimestr, nakonec porod a šestinedělí. Na těhotnou ženu je toho opravdu hodně, proto je zapotřebí mít dostatek správných informací. Ale kde je vzít? Zeptat se u lékaře? Často nemá čas probrat ani nutná vyšetření, natož se zabývat dalšími otázkami, které těhotnou trápí. Právě v ten okamžik je doba na web Modrý koník, který nabízí online průvodce těhotenstvím.

Od začátku do konce

Těhotenství trvá dlouhých 40 týdnů, ale málokterá žena si uvědomuje, že v prvních dvou týdnech vlastně ještě není těhotná. Gravidita se totiž podle lékařů počítá od prvního dne poslední menstruace, zatímco k početí dochází přibližně po dvou týdnech. Touto zajímavostí začíná výklad jednotlivých týdnů těhotenství na webu, kde je možné zjistit vše, co se k těhotenství váže. Žádná těhotná nemusí propadat panice a zoufalství z toho, že něco neví, poznatky v rámci týdnů těhotenství jsou detailní, k tomu ověřené.

Žádné mýty, ale fakta

Proč jednoduše nezadat klíčové slovo „těhotenství“ do vyhledávače? Jistě, i to je možné, vyskočí desítky tisíc různých odkazů, samozřejmě včetně placených. Na stránkách výrobců a prodejců se nachází množství informací, bohužel také spousty nepodložených nebo dokonce mýtů, které mohou v důležitém období ženy uškodit jí i jejímu nenarozenému dítěti. Tyto webové stránky mají totiž za cíl prodávat, ne relevantně informovat nebo pomáhat. To je zcela opačný přístup, než má Modrý koník.


Postupně týden za týdnem

Co se děje v těle po otěhotnění, v prvním či druhém trimestru? V kolikátém týdnu se musí na vyšetření na gestační diabetes? V rubrice týdnů těhotenství se může rozkliknout číselně označené období, ve kterém se těhotná právě nachází a zjistit veškeré informace ke zdravotnímu stavu a změnám, ale také k vývoji plodu. Nechybí zajímavosti nebo praktické rady při těžkostech či upozornění, kdy je nutné navštívit lékaře. A co dělat, když tato fakta nestačí? Je možné se kdykoli obrátit do anonymní poradny, kterou vedou zkušení lékaři.

Publikováno: 05. 07. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Šimková