Odstředivý separátor šetří čas i peníze ve všech průmyslových odvětvích

Už jste slyšeli o odstředivých separátorech? Pokud se nepohybujete v průmyslovém prostředí, nejspíše bude vaše odpověď záporná. Přesto není od věci se něco o těchto důmyslných zařízeních dozvědět. Vždyť právě odstředivé separátory dokážou ušetřit nemalé finanční prostředky díky tomu, že od sebe umí oddělit jednotlivé složky. Jaké variace odstředivých separátorů tedy existují a které složky oddělují? Čtěte dál, prozradíme vám to a doporučíme prodejce těchto zařízení.

Jaké druhy odstředivých separátorů existují?

Na trhu najdeme fakticky tři základní provedení těchto zařízení, jež se vyznačují tím, že oddělují specifické látky. O které odstředivé separátory se tedy jedná?

Koncentrátor

Potřebujete-li odstranit úkapové oleje z kapalin založených na vodním základu, vyplatí se pořízení koncentrátoru. Právě on je optimálním zařízením pro separaci kapalin a nejrůznějších kalů. Hodí se především pro prací kapaliny a emulze.

Purifikátor

K eliminaci částice z vody a oleje slouží purifikátor. Kapalině musí při jeho použití dominovat olejová fáze. Bez problémů dokáže vyčistit mazací či hydraulické a jiné oleje od nečistot. Jestliže potřebujete promazat ozubená kola, převody nebo cokoli jiného, znečištěný olej je škoda následně ihned vyměňovat.

Klarifikátor

Tento typ přístroje slouží k odstranění mešního množství vody a částic z kapaliny. Hodí se pro hydraulické a kalicí oleje.

Vyberte si přístroje ve značkovém provedení

V každém případě se vyplatí nakoupit zmiňované zařízení nejvyšší kvality. Ta je samozřejmě garantována značkou. Výbornou volbou jsou výrobky švédské společnosti Alfa Laval. Jednotlivé modely se vyznačují jednak velmi rychlou a jednoduchou instalací a jednak spolehlivým provozem a údržbou. Tento sortiment u nás prodává TRIBO Engineering, s.r.o. Vybrat si mimo jiné lze třeba i deskové výměníky tepla a další zboží.

Publikováno: 27. 10. 2018

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková