Anhydritové podlahy nejen jako skvělý základ pro podlahové topení

Podlahové vytápění je v posledních letech velmi oblíbené. Má spoustu výhod – není vidět, hřeje příjemně od nohou a zajistí, že si děti nebudou muset hrát na studené podlaze. Nedá se však instalovat úplně na každou podlahu. Jednou z možností jsou tzv. lité podlahy. Lité podlahy nebo anyhdritové podlahy jsou směsi na bázi síranu vápenatého, který se smíchá s pískem, vodou a dalšími přísadami. Výsledkem je samonivelační potěr, jenž se jednoduše aplikuje a je rychle připraven k zatížení.

Moderní náhrada betonových podlah

Hodí se do rodinných domů, bytů i komerčních objektů. V domě je lze využít v garáži, se správnou hydroizolací v koupelně i do exteriéru. Jedinou výjimkou, kam se nehodí, jsou prostory s trvalou vlhkostí jako vlhké sklepy nebo sauny. Díky svým výhodám v podstatě nahrazují betonové podlahy. V porovnání s betonovou variantou jsou anyhdritové podlahy mnohem hladší, pevnější a na povrchu nenajdete dilatační spáry. Na litou podlahu lze položit libovolnou podlahovou krytinu, a jelikož má skvělou tepelnou vodivost, je vynikající pro podlahové vytápění. Samonivelační potěr krásně pronikne do všech míst kolem trubek.

Rychlé provedení bez nepořádku

Jak se litá podlaha realizuje? To přibližuje společnost Anhypodlahy, která má vlastní stroj TransMix. Směs na výrobu podlahy dopraví na místo v TransMixu, až na místě ji smíchá s vodou a následně rychle aplikuje na podklad. V rodinném domě se realizace podlahy dá zvládnout za méně než jeden den. Druhý den je možné na samonivelační potěr našlapovat a používat ho, po čtyřech dnech se podlaha může zatížit. Výhodou je rovněž absence prachu a jiných nečistot, provedení anhydritové podlahy je čistá práce. A jaké jsou ceny anhydritových podlah? Záleží na ploše podlahy, tloušťce i jiných kritériích. Více vám přiblíží anhydritové podlahy ceník, nejjistější každopádně je nechat si zpracovat kalkulaci na míru.

Publikováno: 13. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková