Když půjčku na podnikání, tak férovou a transparentní. Na co si dát pozor?

Bez peněz je rozvoj firmy takřka nemožný. Ale kde vzít potřebný kapitál, když se k vám „vaše“ banka otočí zády, ačkoliv jste jejím klientem již nějaký ten pátek? Poskytovatelů je poměrně dost, nicméně nevhodně zvolený úvěr vás může dostat do nepříjemných problémů. A protože věříme, že hledáte kvalitní produkt, připomeneme vám základní pravidla, kterými byste se měli při výběru půjčky řídit. Chcete-li mít jistotu, že vám půjčka pomůže, vezměte si srdci následující zásady: Nikdy si nepůjčujte na něco, bez čeho se obejdete. Půjčka na umoření jiné půjčky je obvykle krajně nevýhodné řešení (výjimkou může být konsolidace či přeúvěrování půjčkou s nižším úrokem). Vybírejte si pouze mezi prověřenými, licencovanými poskytovateli, na jejíž činnost dohlíží ČNB. Dobře si spočítejte, zda vám rozpočet umožňuje pravidelnou úhradu splátek.

Pozor na trestný čin úvěrového podvodu

Poskytovatelé úvěrů provádí tvz. scoring – bodové hodnocení klienta, na základě kterého stanovují riziko a rozhodují, zda půjčku schválí, či nikoliv. Někteří žadatelé proto neuvádí přesné informace, případně zamlčují důležité skutečnosti, jen aby prošli „sítem“. Vy byste nic takového dělat neměli – připomínáme, že jde trestný čin úvěrového podvodu.

Kdo vám půjčí na základě obratu a bez nutnosti zástavy?

Pro větší firmu generující dostatečný zisk není získání úvěru nepřekonatelný problém. Ale co živnostníci a malé společnosti, které se chtějí vyhnout často nezbytné zástavě nemovitosti? Atraktivní možnost financování nabízí rychlá půjčka od Ferratum Czech. Ferratum nabízí půjčky od 50 tisíc do 1,3 milionu s jednoduchou, až 18 měsíční splatností. Podání žádosti je otázkou několika minut a obejde se bez zbytečného papírování a administrativních poplatků. Kapitál může získat každý, kdo podniká alespoň 12 měsíců a doloží obrat min. 600 tisíc korun. Bližší informace najdete na ferratumbusiness.cz.

Publikováno: 06. 01. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková