4 jednoduché tipy, jak snadno ušetřit v domácnosti

Peníze nerostou na stromech a kdo šetří, má za tři. Pokud máte pocit, že se vaše těžce vydělané peníze rozkutálejí bůh ví kam bezprostředně poté, co vám přistanou na účet, možná je na čase upravit výdaje. Ukážeme vám, kde se dá ušetřit nějaká ta koruna, stokoruna i tisícikoruna. Pamatujte, že čím více opatření uděláte, tím více prostředků zůstane ve vaší rodinné kase.

1. Sjednejte si výhodnější pojištění

Povinné ručení, ale také majetková pojištění a další pojistné produkty, které využíváte, vás mohou stát podstatně méně – stačí se poohlédnout po levnější alternativě. Využijte online srovnávače a neváhejte přejít ke konkurenci – tedy pokud nabídne výhodnější podmínky..

2. Používejte levné náplně do tiskárny

Tiskárna je nedílnou součástí většiny domácností. Pokud ji aktivně používáte i vy, jistě jste již pocítili výdaje za náplně. I za ně však můžete ušetřit – využívejte levné tonery či cartridge, které nepochází od výrobce tiskárny. Jedná se o tzv. alternativní náplně a jejich cena je mnohdy nižší i o více než dvě třetiny. Například tyto tonery HP jsou k dostání za necelou pětinu ceny originálních.

3. Refinancujte si půjčky a hypotéku

Pokud váš rozpočet neúměrně zatěžují splátky, poohlédněte se po možnosti refinancování. Pokuste se najít věřitele, který vám nabídne výrazně nižší úrok a neváhejte k němu přejít. Rozumná může být i konsolidace – sloučení více dluhů do jednoho. V praxi však záleží na konečné výši splátky – některé produkty naopak vychází dráž než konsolidované.

4. Utrácejte jen za to, co si můžete dovolit

Každá zbytečnost, do které investujete peníze, které máte na jiné účely, vás sráží dolů. Nesrovnávejte se s ostatními a snažte se držet při zemi. Nedělejte si hlavu z toho, že sousedé odletěli na dovolenou, zatímco vy sedíte doma. Vy si na ni také našetříte, byť vám to bude trvat déle – je to lepší než se zadlužovat!

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková