Jak účinně ochránit mobilní telefon před rozbitím?

Je vcelku jedno, zda jste nový mobilní telefon dostali jako dárek, nebo si ho koupili na vlastní náklady. V každém případě se jedná o předmět, který má vyšší hodnotu a chcete, aby vydržel co možná nejdéle. Přece jenom spousta lidí tráví na telefonu většinu svého volného času, pro mnohé je zase důležitým komunikačním prostředkem v práci, a proto je na místě ho náležitě chránit před případným poškozením. Platí přitom přímá úměra - čím více telefon používáte, tím větší hrozí riziko, že jej upustíte. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili pár rad a tipů, jak váš telefon účinně ochránit.

Kryty a obaly

Vzhledem k tomu, že dnes již spoustu mobilních zařízení disponuje skleněnými zády, musíte myslet nejen na ochranu displeje, ale také zadní části, jejíž oprava je neméně nákladná. Kryty a obaly jsou spolehlivým řešením, jak váš přístroj ochránit. A to za pár korun.

Tvrzené sklo

Tvrzená skla představují pro váš displej nejvyšší možný stupeň ochrany před jeho rozbitím. Důležité však je nebrat výběr tvrzeného skla na lehkou váhu a pořídit kvalitní kousek, aby ochrana byla co možná nejefektivnější. Za kvalitní tvrzené sklo si sice trochu připlatíte, ovšem vzhledem k cenám mobilních zařízení je to přijatelná částka. Cena tvrzeného skla se pohybuje v řádu stovek korun. Ochranná skla na telefon účinně odolávají nárazům, nečistotám i škrábancům. Avšak počítejte s tím, že pokud sklo z displeje sundáte, už jej znovu nenalepíte.

Plastová folie

Plastovou folii obvykle dostanete zdarma již na prodejně, kde jste zařízení zakoupili. Ovšem není to pravidlem. Folii si můžete nalepit sami nebo za menší příplatek vám ji aplikují přímo na prodejně. Ochrana sice není tak efektivní, jako je tomu například u tvrzeného skla, ale zato ulehčí vaší peněžence. Vaše zařízení však spolehlivě ochrání proti škrábancům. Určitě je to lepší než nic.

Publikováno: 24. 04. 2022

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková