Jak zabezpečit dům, abyste se už nemuseli obávat zlodějů?

V dnešní době jsou bohužel na denním pořádku zprávy o vloupáních do soukromých objektů. Pakliže chcete minimalizovat riziko, že i vás „navštíví“ nezvaní hosté a ukradnou vám z domu různé cennosti, je dobré myslet na kvalitní zabezpečovací prvky. Jaké jsou v tomto směru aktuální trendy?

Kamerový systém

V současnosti už je zabezpečení domu pomocí inteligentního kamerového systému naprostou nezbytností. Jde o to, aby monitoroval co největší plochu pozemku, ideálně celý prostor vašeho rodinného domu, a to samozřejmě včetně exteriérů. Moderní kamerové systémy jsou účinné díky tomu, že jsou napojené na mobilní telefony a aplikace, takže máte neustále dokonalý přehled o tom, co se ve vaší domácnosti děje i v okamžiku, kdy zrovna nejste doma. Velmi důležitou součástí systému je záznamové zařízení. Přispívá k případnému rychlému odhalení zlodějů.

Přístupové systémy

Ve firmách a jejich objektech jsou dnes běžnou součástí ochrany přístupové systémy. Jde kupříkladu o skenery očí, zařízení pro otisky prstů apod. Rozhodně není na škodu myslet na toto zabezpečení také v případě soukromých nemovitostí. Zejména tehdy, bydlíte-li v luxusnějším objektu, který zloděje a cizí osoby láká daleko více.

Komplexní zabezpečovací systémy

Specializované firmy dnes nabízejí firmám a soukromým osobám zabezpečení domu, jež obsahuje souhrn několika prvků a zařízení. Díky tomu je ochrana pozemků a nemovitostí maximálně efektivní a komplexní. Celý systém může být navíc napojený na bezpečnostní agenturu, která reaguje na jakékoliv negativní podněty během pár vteřin. Čím lepší zabezpečení domu si obstaráte, tím menší je pravděpodobnost, že si zloději vyberou pro své rejdy právě vaši nemovitost. To je třeba mít neustále na paměti. Investice do zabezpečovacích prvků není nijak zvlášť vysoká. Zvláště tehdy, vezmete-li v potaz, co vše a v jaké hodnotě chrání.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková