Praktické i zábavné dárky na Vánoce - zaměřeno na děti

Hledáte pro své děti ideální dárek, který bude splňovat praktickou stránku, ale zároveň vaše děti pobaví a nadchne? Poradíme vám nejlepší vánoční dárky, které pod stromečkem udělají obrovskou radost. Připravte svým dětem příjemné překvapení

Měkké dárky nevadí

Už dávno je pryč doba, kdy děti házely měkké dárky za sebe a sahaly jen po těch, které vypadaly jako krabice s legem nebo s vysněnou panenkou. V dnešní době děti potěšíte i měkkým dárkem. Při výběru dětského oblečení se snažte vybrat příjemnou barvu a motiv, ať už se jedná o oblíbenou pohádku nebo třeba superhrdinu.

Pomůcky do školy? Proč ne!

Velmi podobné je to s pomůckami do školy. Věřte, že většinu předškoláků potěší nový školní batoh, který splňuje nejen ergonomické parametry, ale také slibuje originální a moderní design. Stejně tak ocení školní penál, který možná stihnou použít ještě před povinnou školní docházkou. Nebojte se darovat školní pomůcky jako vánoční dárek, uvidíte, že je děti budou chtít hned používat. Navíc tím podpoříte jejich těšení se do školních lavic.

Knihy a sešity

I v dnešní době, kdy si většina z nás všechno hledá na internetu, je dobré v dětech podporovat i lásku ke čtení. Pořiďte jim knížky s oblíbenými příběhy a společně si je večer před spaním navzájem předčítejte. Udělejte si ze čtení zábavu a klidně si vytvořte i domácí čtenářský deník. Stejně tak podporujte fantazii a kreativitu svých dětí a pořiďte jim školní sešity i na domácí zápisky, případně psaní vlastního deníku nebo zážitků z cest.

Elektronika

Všimli jste si, že když se dětí v dnešní moderní době zeptáte, co by chtěli pod stromeček, velká spousta z nich vám odpoví, že nový mobilní telefon, notebook, tablet nebo počítač. Neodpírejte svým dětem ani tato technická zařízení, jen si určete pravidla, aby stejnou dobu, jako na počítači nebo tabletu, trávili venku s kamarády a nezapomínali i na učení. Dárky v podobě elektroniky jsou ideální motivací, jak dosáhnout skvělých studijních výsledků. Co takhle nový mobilní telefon za vysvědčení nebo třeba nový tablet na Vánoce, když se budou v žákovské knížce vyjímat jen jedničky a maximálně dvojky?

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková