Jak se neztratit při výběru kalibrů pro strojírenství?

0

Poslední desítky let vychovaly tisíce a tisíce zkušených obráběčů, kteří dokážou s pomocí soustruhu, frézky i vrtačky vykouzlit opravdové divy. Právě díky jejich píli se můžeme těšit z ohromného množství moderních výdobytků, ať už se bavíme o zdravotnictví, leteckém průmyslu, stavebnictví či jakékoliv další oblasti. Častým kamenem úrazu během jejich práce jsou adekvátní pomůcky. Jak je rozlišovat?

Stejný účel

Nezáleží na tom, zdali se bavíme o měřicích kroužcích, třmenových, válečkových nebo závitových kalibrech, vždy slouží ke stejnému účelu. Tím je identifikace správného provedení předem určeného tvaru, pro jehož funkci je nutné dodržet každou setinu milimetru. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy?

Třmenové provedení

Dané kalibry připomínají jakousi podkovu, přičemž mezi jejich dvě strany vkládáme obrobky, u nichž chceme určit adekvátní vnější rozměry (například průměr a šířku).

Válečkový typ

kalibrů válečkového tvaru je alfou i omegou jejich vkládání do vnitřních prostor zkoušených výrobků. Díky tomu ihned zjistíme, jestli jejich průměr dokáže splnit svůj úkol.

Vnitřní závity

Závitové kalibry jsou šikovným vynálezem, na jehož základě během několika málo vteřin identifikujeme kvalitní vnitřní šroubovici (například u matice).

Měřicí kroužky

Opakem předchozí varianty jsou měřicí kroužky. Ty slouží pro účely kontroly vnějšího závitu, kdy klasickým případem je samozřejmě nepostradatelný šroub.

Kde nakoupit vše potřebné?

Ať už sháníte jakýkoliv typ kalibru, navštivte internetové stránky známého obchodníka pod výše vloženými odkazy. Velká skladová dostupnost, poctivá nabídka všech normovaných pomůcek, svižná doprava a možnost realizace speciálního vybavení na přání vám zajistí plynulou práci. Nezapomeňte poctivě vybavit svůj sklad, abyste nemuseli zdržovat své zákazníky čekáním.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková