Proč je nábytek na míru lepší než sériové vyráběný?

Někdy může být velmi složité najít to, co se vám líbí. A co se týče nábytku, obvykle to bývá ještě horší, protože ten s vámi zůstane několik měsíců až let. Výběr proto musí být dostatečně precizní a rozumný. Je ale možné, že už nevíte, který obchod navštívit nebo jakou internetovou stránku prohlédnout. Co s tím? Pokud vám to umožňují finance, nechte si nábytek vyrobit na míru. Nic se vám nelíbí nebo nehodí k již existujícím kouskům ve vašem domě nebo bytě. Jsou zde však i další možnosti, které můžete využít.

Přesně jak jste to chtěli

Ne vždy je nutné kupovat sériově vyráběný nábytek, který musíte měřit a doufat, že se vám vejde tam, kam jste jej plánovali dát. Stačí se obrátit na někoho, kdo nabízí výrobu nábytku na míru. Ačkoliv jde o časově i finančně poněkud náročnější, určitě nebudete litovat, protože se vaše představy promění ve skutečnost. Takový nábytek se hodí opravdu do každé domácnosti, ale v první řadě do atypicky řešených interiérů. V případě sedacího nábytku pak dostanete možnost volby potahové látky.

Najděte si někoho, kdo vám bude naslouchat

Ani v případě nábytku na míru však nemusí výsledek skončit na výbornou – to když podceníte hledání truhláře či firmy, které zakázku svěříte. Jak ale najít toho správného člověka, případně správné lidi? Je to poměrně snadné – čtěte recenze na internetu a určitě chtějte vidět reference. Ty najdete na webových stránkách dané společnosti. Pokud tam chybí, něco je špatně. V dnešní době se každý rád pochlubí dobře odvedenou prací. Dobrý truhlář vám bude naslouchat a vynasnaží se splnit vaše přání. Na druhou stranu vás přibrzdí, když dojde k závěru, že vaše představy nejsou uskutečnitelné. A rozhodně by se neměl bránit před materiály, které si vyžádáte. Pokud např. chcete použít specifické molitan desky, nenechte se odbýt.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková