Jak se nespálit při nákupu reprosoustavy?

Pořízení reproduktorových soustav bývá úhelným kamenem při sestavování hifi soustavy, zejména pro ty, kdo na její nákup nemají neomezený rozpočet. Kvalita reprosoustavy totiž završuje celou hifi soustavu a na její kvalitě nejvíce záleží, jak bude soustava znít. Rozdíly mezi jednotlivými reprosoustavami jsou o hodně slyšitelnější než rozdíly ve zvuku jednotlivých zesilovačů nebo CD přehrávačů a sebedokonalejší hifi zařízení vám příliš nepomůže, pokud na jeho výstupu budou levné reproduktory. Základními vodítky při posuzování kvality reproduktoru jsou jeho základní technické specifikace, citlivost a frekvenční rozsah.

Citlivost

Citlivost reproduktoru určuje, jak efektivní je reproduktor při přeměně elektrické na akustickou energii. Pokud má reproduktor citlivost například 95 dB na 1 metr, znamená to, že s příkonem 1 W vytvoří reproduktor ve vzdálenosti 1 m hladinu akustického tlaku 95 dB.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah reproduktoru ukazuje rozsah frekvencí (někdy nazývaný šířka pásma), které je reproduktor schopen reprodukovat. Může nám také poskytnout informace o tom, jak přesně jsou tyto frekvence reprodukovány. Čím větší je frekvenční rozsah, tím kvalitnější zvuk reproduktor poskytuje. Mnohem důležitější než technická data jsou ovšem zkušenosti získané samotným poslechem. Něco takového ovšem na internetu nezjistíte. Pro skutečný, ničím nerušený poslech vám nezbude nic jiného než vyhledat hifi studio. Výhodou studia je dokonalé akustické prostředí, kde můžete posoudit kvalitu reproduktorů s různými zesilovači a vybrat si takovou kombinaci, která dokáže uspokojit váš citlivý sluch. Skvělou volbou je hifi poslechové studio Praha, kde naleznete nejen skvělé prostředí, ale i tým odborníků, pro které je hifi celoživotní vášní a kteří vám poradí s výběrem sestavy snů.

Publikováno: 08. 08. 2019

Kategorie: Suprové tipy