Jak posílit imunitní systém po zimě?

Zimní měsíce často bývají kamenem úrazu, co se imunitního systému týče. Ten právě po zimě může být značně oslabený. Trápí vás neustálá rýma, nachlazení, nebo dokonce chřipka? Užívat pořád dokola antibiotika či jiné léky není pro váš organismus zrovna to pravé ořechové, především pak pro játra. Časté onemocnění může být z velké části zapříčiněno oslabeným imunitním systémem. V tomto článku se dočtete, jak posílit imunitní systém za pomocí doplňků stravy, ale i jiných přírodních alternativ.

Začněte svým jídelníčkem

Možná právě jídelníček může za vaši oslabenou imunitu, pakliže neobsahuje dostatek potřebných živin, vitamínů a minerálů. Pestrá a zdravá strava je totiž základní stavební kámen pro silný imunitní systém. Snažte se vyvarovat nadměrné konzumaci sladkých cukrů, které mají negativní účinky na správnou funkci bílých krvinek – ty se starají o eliminaci škodlivých bakterií v lidském organismu. Nezdravé cukry můžete nahradit ovocem či zeleninou, které dostatečně "nakopnou" váš imunitní systém. Zároveň také nezdravé tuky obsažené v tučných a smažených pokrmech, nebo v různých tatrankách a jiných cukrovinkách.

Dostatečný přísun vitamínů a minerálů

V případě, že váš jídelníček neobsahuje dostatek vitamínů a minerálů, je na místě postarat se o jejich přísun v jiné podobně – doplňků stravy. Aby imunitní systém fungoval tak, jak má, neobejde se bez vitamínu C, který je pro správnou funkci nejdůležitější. Další důležitou složkou pro imunitní systém je vitamín D3, ten zajišťuje správný příjem vápníku a fosforu z potravy. Vitamín D3 ovšem má daleko více využití, jako jsou správné dělení buněk v těle, podporuje funkci svalů, ale především se stará, aby funkce imunitního systému byla v normálu. Dobrou volbou jsou vitamíny z produkce české firmy Naturvita. Zmíněné "déčko" zakoupíte z pohodlí domova zde v Gigalékárně.

Publikováno: 14. 02. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková