Vícedílný obraz: Ideální dekorace na větší plochu

Zvelebování bydlení je nekonečný proces. Pokud jste právě dokončili rekonstrukci, případně „jen“ přestavěli některou z místností do nové podoby, ale stále máte pocit, že k dokonalosti ještě krůček chybí, máme pro vás skvělý tip. Oním chybějícím dílkem do skládačky pravděpodobně bude vhodně zvolená nástěnná dekorace. Ale po čem byste měli sáhnout, když máte na zdi příliš mnoho volného prostoru? Nemá smysl chodit kolem horké kaše. V posledních letech jsou trendy vícedílné moderní obrazy.

Můžete si pořídit více jednodílných obrazů, ale tím nedosáhnete ani zdaleka tak hezkého efektu jako v případě vícedílné varianty. Jedná se o umělecké dílo skládající se z několika na sebe navazujících částí. Ty jsou odděleny mezerou (od cca 0,5 cm po několik cm) a výsledek tak budí zajímavý prostorový dojem.

Vícedílné obrazy jsou k dostání jako třídílné, čtyřdílné, pětidílné, ale můžete narazit i na varianty z ještě větším počtem dílů.

Potrpíte si na originalitu a nechcete na stěnách něco, co si může koupit i váš soused? V tom případě je vaše volba jasná. Poohlédněte se po vícedílných obrazech ve virtuální galerii na www.obrazydoma.cz. Specializovaný prodejce totiž nabízí ručně malované originály za skvělé ceny.

Není obraz jako obraz. Chcete-li, abyste z něj měli radost a jen tak se vám neokoukal, dejte si záležet při výběru motivu. Ve zmíněném e-shopu najdete abstraktní a florální motivy, obrazy s egyptskou a africkou tematikou, ale také umělecká díla, která působí mystickým dojmem. Plátna všech obrazů jsou přetažena přes okraj rámu, takže není vidět – vypadají tak velmi stylově a hodí se do každého moderně zařízeného interiéru.

Publikováno: 19. 12. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková