Nerezový komín jako sázka na jistotu

Chystáte se nyní ke stavbě nového domu, případně hodláte razantně změnit vzhled vašeho stávajícího domku? Jestliže ano, nejspíše budete myslet na spousty různých úkonů, které s realizací vašeho záměru souvisí. Jedním z nich je bezesporu i stavba komína. Ten by měl jednak vzhledově sedět k objektu a jednak musí být maximálně funkční. Oba dva aspekty v sobě spojují nerezové komíny. Právě na jejich přednosti se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Zapomeňte na nosný základ

Moderní nerezové komíny jsou vynikající například už jen tím, že nevyžadují stavbu nosného základu. Kotvit je lze velmi jednoduchým způsobem, a to klidně i k fasádě, zdi či k jakémukoli jinému pevnému povrchu. Volit lze tento komín jak třívrstvý, tak i jednovrstvý. Každopádně se bude hodit k odkouření jakéhokoli spotřebiče. Tradičně se využívá zejména pro připojení k plynovým kotlům či k zařízením na tuhá paliva.

Jak poznáte kvalitní nerezový komín

Kvalitní komíny z nerezu musí být vyrobeny z toho nejkvalitnějšího plechu. Tloušťka by měla být stanovena na 0,6 mm nebo 1,0 mm. Samozřejmostí musí být certifikace systému, a to dle třídy ČSN 17 349 (DIN 1.4404). V každém případě se nerezové komíny musí vyznačovat také dokonale těsnými spoji. Tradičně se svařují ve specifické ochranné atmosféře, o niž se postará přítomnost argonu.

A co ostatní přednosti?

Jak komíny, tak i nerezové komínové vložky se vyznačují také minimální hmotností. Bez problémů je lze tedy využít všude, včetně skutečně vysokých objektů. I při vysoké tepelné námaze nehrozí to, že by komín popraskal, popřípadě se staly nějaké jiné nepříjemné nehody. A montáž? Naprosto bezproblémová a rychlá. Jedinou nevýhodou nerezových komínů je nižší rezistence vůči extrémním teplotám. Ať potřebujete vložkování komínů, nebo realizaci nových, rozhodně se vyplatí obrátit se na specialisty. Naším tipem jsou komínové systémy Ciko.

Publikováno: 29. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková