Jak na stěhování za hranice?

Dostali jste neodolatelnou pracovní nabídku nebo následujete svého partnera a čeká vás stěhování z Brna za hranice naší republiky? Potom vám rádi pomůžeme se vším od balení, až po vybalování v novém domově.

Stěhování majetku do zahraničí může být složitý proces, který vyžaduje pečlivé plánování a organizaci. Zde je několik tipů, které vám pomohou:

- Vyberte si firmu, která nabízí službu mezinárodního stěhování. Důkladně prozkoumejte různé možnosti a vyberte tu, která má zkušenosti s přepravou nábytku do země, kam se chystáte.

- Připravte svůj nábytek na přepravu. Demontujte nábytek, pokud je to možné. Dobře zabalte každý kus nábytku tak, aby nedošlo k poškození během přepravy. Nebo si i na tuto činnost pozvěte firmu, kterou jste si v rámci stěhování objednali.

- Zjistěte, jaké jsou zákony a předpisy v zemi, kam se stěhujete. Některé země mají přísné omezení na dovoz určitých druhů nábytku nebo materiálů, z nichž je vyroben.

- Zvažte pojištění pro případ, že by se během přepravy něco stalo s vaším nábytkem. Zkontrolujte, zda vám spediční firma nabízí nějakou formu pojištění.

- Plánujte dopředu. Mezinárodní přeprava může trvat delší dobu než běžná přeprava, takže si dejte dostatek času na organizaci a plánování.

- Zkontrolujte, zda máte veškeré potřebné doklady a povolení pro vývoz a dovoz nábytku. I s tímto vám může pomoci spediční firma.

Podle čeho vybrat firmu na mezinárodní stěhování

Profesionální firma, zaměřená na mezinárodní stěhování by měla splňovat následující požadavky:

- Zkušenosti a specializace: Hledejte společnosti s dlouholetými zkušenostmi.

- Reference a recenze: Reference a dobré zkušenosti předchozích zákazníků jsou dalším důležitým, a především objektivním hlediskem.

- Přepravní možnosti: Zjistěte, jaké jsou přepravní možnosti firmy. Měla by být schopna nabídnout různé možnosti přepravy, včetně možnosti přepravy nábytku, zboží a dalších věcí.

- Pojištění: Ujistěte se, že firma nabízí pojištění proti ztrátě, poškození nebo krádeži vašeho nákladu.

- Dostupnost: Ujistěte se, že firma provozuje stěhovací služby do vámi zvolené destinace, aby mohla usnadnit přepravu a uspořit vám potenciální problémy s celním odbavením a distribucí.

- Služby: Zkontrolujte, zda firma nabízí další služby, jako je například balení a odmontování nábytku.

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková