Bez kvalitních nástrojů úroveň výroby nezvednete

Podnikání v oboru kovovýroby není žádný med. Ostatně jako v kterémkoliv jiném oboru. Předpokladem úspěchu je jistě vynikající znalost dané oblasti. Stejně tak i správně zacílený marketing společně se správnou predikcí vývoje trhu. Obchodní know how a ekonomické povědomí by však neměly zastínit naprosto základní aspekt: špičkové nástroje. Pokud máte pocit, že v Česku nepůsobí dodavatel, jež nabízí vynikající poměr kvality a ceny, seznamte se firmou Michovský – TOOLS, tradičním dodavatelem fréz, závitníků, vrtáků, měřidel, kalibrů a nástrojů pro upínání. Výroba, kterou neustále přerušují odstávky, je krajně neefektivní. Důvodem mohou být příliš časté výměny nadměrně opotřebovaných vrtáků, opravy strojů, ale také zmetky, jež výrazně zvyšují celkové náklady na produkci. Těmto a mnoha dalším nešvarům se lze spěšně vyhnout právě pomocí kvalitních nástrojů.

Kalibry všechny typů včetně zakázkové výroby

Proč se vyplatí používat kalibry? Představují nejjednodušší způsob, jak ušetřit čas a minimalizovat spotřebu materiálů. Michovský – TOOLS nabízí kompletní sortiment nástrojů pro výstupní kontrolu ve standardních velikostech (viz https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/) a na přání zákazníka může dle nákresu zhotovit kalibry speciální (atypické). Princip kontroly výrobků pomocí kalibrů je geniální prostý: obsluha jednoduchým pohybem ověří správnou velikost dílu. Jediný zaměstnanec může odhalit případnou odchylku, dát pokyn k zastavení a seřízení stroj a zamezit znehodnocení série produktů či poruše stroje.

Kalibrace aneb Jak si ověřit přesnost a vlastnosti nástrojů

Komplexní služby firmy Michovský – TOOLS zahrnují kalibraci (ověření přesnosti a vlastností) nástrojů v akreditované laboratoři Trescal. Zda se vám vyplatí mírné navýšení nákladů výměnou za jistotu, že nebudete nuceni stáhnout nepovedené výrobky či dokonce zcela zastavit výrobu, je na vašem uvážení. Podrobnosti o sortimentu kalibrů najdete na https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková