Pojištění do zahraničí a jeho složky: Na co se zaměřit?

Ať už se chystáte na dovolenou, služební cestu či jen krátký výlet do ciziny, jedno mějte stále na paměti. Než vytáhnete paty z České republiky, měli byste si předem na pobočce vaší pojišťovny či on-line sjednat odpovídající pojištění do zahraničí. To samotné představuje velice široký pojem o mnoha složkách. Víte, za které se vyplatí pro klidný pobyt připlatit?

Pojištění léčebných výloh

Nejdůležitější složku pojištění do zahraničí představuje pokrytí léčebných výloh. To oceníte v momentě, kdy s vámi bude v zahraničí zle a chtě-nechtě budete muset využít služeb tamních lékařů a lékárníků. Do této složky spadají zejména vyšetření, stanovení diagnózy, ošetření, předepsané léky, hospitalizace i pobyt v nemocnici v případě hospitalizace vašeho dítěte. Pamatováno je i na nejhorší – případ úmrtí. V takovém případě budou z pojištění léčebných výloh kryty náklady spojené s převozem těla do ČR.

Úrazové pojištění

Zejména v případech, kdy se v zahraničí chystáte aktivně sportovat, se může hodit úrazové pojištění. To doporučujeme sjednat i v případech, kdy se chystáte – byť rekreačně – lyžovat či jezdit na snowboardu. Z úrazového pojištění v případě zranění a trvalých následků (případně smrti) lze čerpat nejčastěji až 1 milion korun. Pro vyloženě rizikové sporty (parašutismus, potápění se žraloky či třeba surfing) je navíc vhodné se speciálně připojistit.

Pojištění zavazadel

Velmi praktickou složkou pojištění do zahraničí je rovněž pojištění zavazadel, kam se zpravidla vedle jejich poškození řadí i odcizení a úplná destrukce vaší bagáže. Pojištění se v takové situaci vztahuje i na fotoaparáty, kamery a další elektroniku. Co vás možná překvapí, zpravidla do této kategorie spadá i odcizení nebo ztráta dokladů.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Náhoda je blbec, říká se. Pokud chcete mít jistotu, že vás dovolená ani při sebevětší smůle nezruinuje, stojí za zvážení pojištění odpovědnosti za škodu. Z této složky pojišťovna v případě problému hradí škodu, kterou její klient způsobil jinému člověku. Finanční limity většinou odpovídají hodnotě 10 milionů co do pojištění za škodu na majetku a 25 milionů co do pojištění za škodu na zdraví.

Publikováno: 21. 07. 2018

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková