Hlučná podlaha? Nic, co by nevyřešila kvalitní kročejová izolace

Pořídili jste si zbrusu novou podlahu a záhy zjistili, že sice dobře vypadá, ale je naprosto nevyhovující z hlediska izolace hluku? Slyšíte každý krok a další nepříjemné zvuky, ze kterých vás ustavičně bolí hlava? Řešení je prosté: podlahu nemusíte měnit za jinou – stačí, když si pod ní pořídíte kročejovou izolaci. Dozajista to ocení i váš soused.

Co je to kročejová izolace?

Kročejová izolace označuje zvukovou izolaci podlahové krytiny. Jejím účelem je tlumení hluku vznikajícího při chůzi, ale také například posouvání židlí či jiného nábytku apod. Jinými slovy hluku vznikajícího v rámci přímého kontaktu s podlahou. Izolační vrstva je sice standardní součástí podlahových krytin, ale velmi často jde o nepříliš kvalitní řešení. Proto je nezbytné zvolit materiál, který eliminuje také hluky na nízké frekvenci.

Děláte rámus a lezete sousedům na nervy?

Pokud si nemůžete pomoct a děláte hluk, který slyší i sousedé pod vámi, měli byste být ohleduplní a zlepšit izolační vlastnosti své podlahy. Možná vám to ani nepřijde, protože jde o „běžné“ zvuky v podobě chůze a občasného posunutí židle – ale kdybyste byli v kůži svého souseda, vnímali byste je jako rušivé. Populární kročejová izolace tak může posílit, či dokonce zachránit vzájemné vztahy.

Jste potichu, ale soused nikoliv?

Co když problém s nadměrným hlukem řešíte z opačné strany barikády – původcem je hlučný soused pod vámi a nikoliv vy? Pak by bylo na místě ho přesvědčit, aby si odizoloval strop. Zvuková izolace stropu zamezí nadměrnému průniku zvuku do stropní konstrukce a je mnohem efektivnější než izolace podlahy u vás doma. Nepodaří-li se vám ho přemluvit, nezbude vám, než odizolovat podlahou a pro jistotu realizovat i odhlučnění stěny – i přes tu se totiž dostává menší část hluku.