Kdy dorazí na trh nový iPhone SE? Překvapí vás svým výkonem

Příchodu nového iPhone SE na trh bychom se měli dočkat už na jaře příštího roku. Když se poohlédneme, co všechno s sebou přinesl iPhone SE 2. generace, tak nemusíme vysvětlovat, že novinka od společnosti Apple bude obsahovat řadu dalších unikátních a vylepšených prvků. Něco však stejné přeci jen zůstane - původní velikost a design z iPhonu 8, protože díky tomu se těší značné popularitě u uživatelů používající výrobky od společnosti Apple a milovníků kompaktnějších, ale přesto výkonných mobilních telefonů. V každém případě se příští rok můžeme těšit na spoustu skvělých inovací, které společnost každoročně nabízí.

Co je dobré vědět o iPhonech SE druhé a třetí generace?

Nástupce původního iPhonu SE 1. generace Apple uvedl na trh v roce 2020 a dosud jej můžete zakoupit v mnoha e-shopech i na Apple Online Store. Design tohoto modelu vychází z iPhonu 8. Jedná se tak o poslední typ iPhonu, který ještě není vybaven bezrámečkovým displejem. Mimochodem - ten byl poprvé použit u iPhonu X, který jako první disponoval Face ID. Možná právě proto, že některým uživatelům jednoduše bezrámečkové displeje nevyhovují, si iPhone SE získal takový obdiv. Nutno podotknout, že v současné době, kdy rouška stále patří ke každodenní rutině, je mnohem obtížnější mobilní telefon pomocí Face ID odemknout. Co nás ale čeká u třetí generace?

Jak bude novinka vypadat?

Jak už jsme výše zmínili, nová generace iPhonu SE vyjde příští rok, nejpravděpodobněji na přelomu března a dubna. Otázka, která leží v hlavě mnoha uživatelů, zní, zda bude design zachován, nebo bude použit z modelu XR. V případě, že výrobce zvolí vzhled iPhonu XR, už v nabídce nebude žádný model bez Face ID, a poněkud zastaralý, leč stále velmi populární design bude jen historií. Spolehlivé zdroje však tvrdí, že Apple vsadí na osvědčený vzhled. Nabíjení by měl standardně zajišťovat lighting kabel. Co se týče výkonu, 3. generace modelu iPhone SE bude stejně rychlá jako iPhone 13. V útrobách chytrého telefonu by měl být čipset A15 Bionic a 4 GB RAM paměti. Máme se tedy na co těšit!

Publikováno: 15. 10. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková