Hliníková okna: moderní řešení pro různé projekty

Moderní architektura má mnoho podob a trendů, ovšem tím nejpatrnějším je důraz na eleganci, minimalismus, preciznost a kvalitní materiály. Takto by se dala charakterizovat i moderní hliníková okna, která rozhodně stojí za pozornost!

Hliníková okna v moderní architektuře

Zatímco plastová okna mohou zejména u moderních, minimalisticky pojatých staveb s jednoduchými liniemi a důrazem na elegantní vzhled působit poněkud nepatřičně, hliníková okna do takových konstrukcí skvěle zapadnou. Hliníkový vzhled jim však nijak neubírá na odolnosti a pevnosti, ba právě naopak! Možnost výroby oken v nestandardních rozměrech a různé typy povrchové úpravy dovolují přizpůsobit hliníková okna celkovému charakteru stavby. Moderní technologie umožnily značné vylepšení hliníkových oken, která se tak nyní mohou rovnat hojně používaným plastovým oknům co do izolačních vlastností, a to jak tepla, tak i zvuku.

Cena není tím nejdůležitějším kritériem

Každý se samozřejmě snaží snížit náklady při stavbě nebo rekonstrukci na minimum. To je naprosto pochopitelné, ale přehnané šetření se může později ukázat jako krok špatným směrem. Na některých věcech se zkrátka přehnaně šetřit nevyplatí, což platí o oknech i dveřích. Jedná se o důležité prvky, které jsou vystaveny značné zátěži nejen z konstrukčního hlediska, ale také v rámci pozdějšího užívání. Pokud je tedy vzhledem k dané stavbě nutné použít pevná a odolná okna a zároveň zachovat malou stavební hloubku, jsou hliníková okna ideálním řešením. Jejich nevýhodou je právě vyšší cena. Pokud si však dáte záležet na výběru spolehlivého dodavatele, který zajistí také montáž oken a případný servis, ušetříte nejen finanční prostředky, ale především čas a starosti. Komplexní služby nabízí společnost Triogas, která nabízí a instaluje hliníková okna ve Vsetíně. Sháníte-li odolná hliníková okna v Opavě a okolních městech, využijte profesionálních služeb společnosti Triogas.

Publikováno: 27. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková