Vyhovují vám více pánské mikiny s kapucí nebo bez?

Každý má na mikinu jiné požadavky. Někdo preferuje pánské mikiny s kapucí, jiný bez, někdo požaduje zip, dalšímu nevadí oblékat ji přes hlavu. Někomu záleží na tom, aby měla mikina obrovskou klokaní kapsu. Jen jedno mají mikiny společné: Všechny mají za úkol zahřát.

Při jakých příležitostech mikinu nosit?

Pánské mikiny jsou všeobecně známy spíše jako volnočasový kousek, který se příliš nehodí do společnosti a formálních situací. Mnohem lepší dojem uděláte ve svetru případně v saku. Na druhou stranu jsou mikiny pohodlnější a odolnější. Svetr se poškodí daleko snáz, stačí, když se někde zachytí a pustí oko. Některé módní pánské mikiny bez kapuce na první pohled vůbec nepůsobí jako sportovní oblečení, připomínají spíše svetr. Takovou si můžete s klidem vzít i do práce, pokud nemáte přísně nařízený dress code. Vybírejte jednodušší mikinu bez potisku. Ideální je černá nebo šedá mikina bez vzorů a nápisů, povolené je maximálně ne příliš výrazné logo značky.

Na zip, nebo s kapsou?

Na delší pobyt v přírodě nebo posezení na zahradě jsou nejlepší pánské mikiny na zip, neboť je kdykoliv můžete rozepnout a snadněji se tak přizpůsobovat změnám teploty. Na takové mikině se už můžete více vyřádit, s klidným srdcem si vyberte ten nejextravagantnější kousek, který uvidíte. Zkoušejte různé barevné kombinace, nebojte se bláznivých potisků. Ukažte prostřednictvím mikiny, co se ve vás ukrývá! Mikiny na zip bohužel nepotěší ty, kteří vyhledávají obrovskou klokaní kapsu na mobil, peněženku a další důležité věci. Jestli chcete právě takovou mikinu, budete se muset smířit s absencí zipu. Mikiny přes hlavu vypadají dobře, když jsou o něco větší než vaše běžná velikost. Zvláštní kategorii tvoří funkční mikiny. Jsou vyrobeny tak, aby dobře izolovaly tepotu, chránily před chladem i větrem. Zároveň jsou rychleschnoucí a odvádí pot. Jsou určeny turistům a dalším sportovním nadšencům.

Publikováno: 05. 12. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková